Найшвидші машини у світі

Які автомобілі здатні розвинути найбільшу швидкість.

Машини можна порівнювати за багатьма показниками. Але все ж головне, за що цінують коней, в тому числі і сталевих, — це швидкість. Тому ми вирішили підготувати ТОП-10: найшвидші машини у світі, інформує Ukr.Media.

При підготовці рейтингу використовували:

  • дані автомобільних компаній;
  • дані Книги рекордів Гіннеса;
  • дослідження профільних видань.

«Десятка» вийшла досить несподіваною. У ній виявилося чимало автомобілів, які незнайомі широкому загалу. Втім, це робить рейтинг лише цікавішим. Серед найшвидших машин у світі немає жодного японського авто. Зате в ТОП-10 примудрилися потрапити шведи. В цілому ж місця в рейтингу поділили між собою американці, італійці та британці.

Офіційно в список найшвидших автомобілів у світі входять лише ті суперкари, які пройшли спеціальні дорожні тести і їх максимальна швидкість зафіксована експертами. Однак, зазвичай, у рейтинги швидкісних рекордсменів включають і ті моделі, які тести не проходили, але їх «максималка» перевірялася авторитетними автомобільними виданнями та може бути підтверджена «документально» (здебільшого, подібні заїзди знімають на відео).

Ще одна важлива деталь — в цей рейтинг потрапили лише серійні автомобілі, які мають право їздити по дорогах загального користування. А це означає, що в «десятці» немає спортивних болідів, тестових прототипів і суперкарів, виготовлених під замовлення.

Lamborghini Aventador (350 км/год)

Lamborghini Aventador — один з найшвидших серійних автомобілів сучасності. Італійський суперкар оснащується 6.5-літровим мотором V12, який передає всю свою міць на чотири колеса. Агрегат працює в парі з 7-ступінчастою напівавтоматичною коробкою передач. Двигун «Авентадора» здатний видавати 700 кінських сил потужності і 690 Нм крутного моменту.

Офіційна максимальна швидкість суперкара — 350 кілометрів на годину. Однак в 2011 році виданню Sport Auto вдалося розігнати автомобіль до 370 кілометрів на годину.

Ferrari LaFerrari (350 км/год)

Ferrari LaFerrari оснащується 6.3-літровим двигуном, який виробляє 790 кінських сил і 900 Нм крутного моменту. Це дозволяє автомобілю розганятися до 350 кілометрів на годину, а першу «сотню» набирати за 2.4 секунди. Також LaFerrari оснащується електричним мотором, який віддає додаткові 160 «коней». Електродвигун передає тягу на задні колеса.

Aston Martin One-77 (355 км/ч)

Попаданню в «десятку» найшвидших автомобілів на планеті Aston Martin One-77 зобов'язаний 7.3-літровому мотору, який видає 750 кінських сил. А легка конструкція кузова, виконана з карбону і алюмінію забезпечує суперкару відмінне співвідношення потужності і маси. Головний недолік One-77 — він дуже дорогий. Виробник просив за машину півтора мільйона доларів.

Noble M600 (362 км/год)

При створенні Noble M600 використовувався 4.4-літровий мотор V8, який для Volvo виробляє Yamaha. Шведи ставлять цей агрегат, наприклад, на кросовер Volvo XC-90. Інженерам Noble вдалося прокачати двигун до 650 кінських сил, що дозволило розігнати спорткар до 362 кілометрів на годину.

Pagani Huayra (365 км/год)

Під капотом італійського суперкара Pagani Huayra — 6-літровий двигун твін-турбо V12, розроблений компанією Mercedes. Агрегат розвиває 720 кінських сил, що дозволяє йому розганятися до 365 кілометрів на годину.

McLaren F1 (390 км/ч)

В кінці 1990-х Aston Martin One-77 був найшвидшим автомобілем в світі, який розганявся майже до 400 кілометрів на годину. Таку високу швидкість забезпечував двигун BMW — 6.1-літровий V12 потужністю 672 кінські сили. По суті, це був останній автомобіль, який розвинув таку швидкість з атмосферним мотором. Всі наступні рекорди ставилися з турбованими агрегатами.

SSC Ultimate Aero TT (415 км/год)

У 2007 році SSC Ultimate Aero TT був визнаний найшвидшим автомобілем в світі, побивши рекорд швидкості, встановлений легендарним Bugatti Veyron. Представники Книги рекордів Гіннеса зафіксували максимальну швидкість американського суперкара на позначці майже 414 кілометрів на годину. Сам же виробник заявляв, що Ultimate Aero TT може розганятися до 435 км/ч. Однак ці дані так і не були підтверджені документально.

Hennessey Venom GT (435 км/год)

Американський суперкар Hennessey Venom GT оснащується 7-літровим мотором V8 від Chevrolet Corvette. У 2014 році з даним агрегатом автомобіль розігнався до 435 кілометрів на годину. Правда, в Книгу рекордів Гіннеса Venom GT поки не потрапив. «Американець» не виконав обов'язкову умову подібних випробувань — проїзд в обидві сторони траси (щоб врахувати поправку на попутний вітер).

Bugatti Veyron Super Sport (435 км/год)

Bugatti Veyron був першим серійним автомобілем, який подолав позначку в 400 кілометрів на годину. А у 2010 році флагманська модифікація гіперкара — Super Sport — підняла планку до 435 км/ч. При цьому, на відміну від Hennessey Venom GT, рекорд «Бугатті» був офіційно зафіксовано. Veyron утримував статус найшвидшого автомобіля у світі до 2017 року, поки його місце не зайняв «вискочка» зі Швеції.

Koenigsegg Agera RS (447 км/год)

Koenigsegg Agera RS — найшвидший автомобіль у світі. У 2017 році шведський гіперкар вдалося розігнати до 447 кілометрів на годину.

Під капотом Agera RS — 5-літровий мотор, якого цілком вистачило, щоб зганьбити Bugatti, перевершивши рекорд Veyron Super Sport на 12 км/ч.

Джерело