Нардепу Маріковському повідомили підозру в недостовірному декларуванні криптовалюти — Події

Нардепу Маріковському повідомили підозру в недостовірному декларуванні криптовалюти - Події

Народний депутат підозрюється в недостовірному декларуванні криптовалюти на майже 25 млн гривень. Про це повідомляє САП.

У 2020 році депутат задекларував криптовалюту вартістю 24,6 млн гривень, яка начебто належала йому ще з 2019 року. Проте у межах досудового розслідування, яке було розпочато за матеріалами НАЗК, встановлено, що криптовалютний гаманець, який зазначив у себе в декларації депутат, насправді ніколи йому не належав – усі транзакції з придбання віртуальної валюти здійснювались громадянами іншої держави, які жодним чином не були пов’язані з депутатом.

Дій народного депутата кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 366-2 КК України — «Декларування недостовірної інформації». Розслідування вказаних фактів розпочато на підставі висновку Національного агентства з питань запобігання корупції.

За інформацією «РБК-Україна», мова йде про депутата від «Слуги народу» Олександра Маріковського. Зазначається, що у його декларації за 2020 рік вказано, що він має криптовалюту Біткоїн у кількості 32.

Найбільша у світі криптовалютна біржа Binance заявила про вихід з російського ринку. Бізнес буде проданий CommEX. Кіберфахівці Служби безпеки спільно з БЕБ заблокували масштабний канал обігу коштів між РФ та Україною, який функціонував з допомогою криптовалютних технологій і заборонених російських платіжних систем.
Джерело