Наскільки небезпечно шипіння при відкручуванні люка бензобака авто

Багато автовласників стикаються з ситуаціями, коли при відкритті бензобака з'являється дивний звук. Він дуже схожий зі звуком під час відкривання газованої води.

З'ясуємо, з чим може бути пов'язана ця проблема і як її усунути, інформує Ukr.Media.

В яких випадках шипіння — це нормально

Коли водії стикаються з подібними ситуаціями, багато хто з них відразу впадають в паніку. Однак, найчастіше, шипіння з бака — це природне явище. Це пов'язано або з погодними умовами, або з особливістю конструкції паливного механізму.

Висока температура на вулиці

Часто шипіння з'являється, коли температура навколишнього середовища зростає, а атмосферний тиск падає. При цьому паливо, що знаходиться в баку, сильно нагрівається і з нього виділяються летючі речовини.

Бак — це замкнутий простір, всередині якого летючі речовини створюють тиск. Це необхідно для полегшення запуску двигуна і для створення умов для ефективної роботи.

Порожній бак

Як в літній, так і в холодний період, шипіти бак може через відсутність палива або його малої кількості. Коли кришка бака знімається, пари виходять назовні і чується свист.

Особливість конструкції

Деякі марки і моделі сучасних авто мають не лише змінений дизайн, але і оновлені бензобаки. Вони виготовляються з пластика, тому шипіння під час відкривання пояснюється особливістю конструкції.

Для того, щоб дізнатися, чи є автомобіль представником такої категорії, варто керуватися маркуванням виробника. Можна почитати інструкцію по експлуатації або подивитися на наклейці на люку.

Порушення вентиляційної системи

Ще одна причина появи звуку з бензобака може полягати в несправній вентиляції.

Як правило, кришка буває затягнута занадто сильно або, навпаки, слабо. Розв'язувати проблему можна, замінивши зіпсований елемент.

Чим може загрожувати шипіння з бака

Попри те, що перераховані причини не представляють великої небезпеки, є й інші фактори, які можуть впливати на звук з бака.

Наприклад:

  • засмічення в адсорбері;
  • несправність електромагнітного клапана, який відповідає за подачу палива;

Перший випадок виникає із-за забруднення фільтра, другий — через пропускання повітря в бак.

У чому небезпека таких причин:

  • може порушитися цілісність бака;
  • збільшується витрата палива;
  • знижуються характеристики двигуна;
  • виникають проблеми при відкритті лючка бака.

Підсумок

Поява шиплячого звуку при відкритті бака може не представляти небезпеки. Однак, в деяких випадках, це вимагає оперативного огляду та усунення причини.

Джерело