Навіщо бувалі водії вставляють камери в безкамерні шини

Лайфхак від тих, хто знає про погані дороги все.

Камера в шині — забуте минуле, про яке ми вже встигли забути, попередньо перехрестившись. Але є місця і завдання, де безкамерна шина програє своєму архаїчному попереднику, а водії часом навіть ставлять камеру туди, де її бути не повинно за замовчуванням, інформує Ukr.Media.

Безкамерна шина — це просто в експлуатації, більший ресурс і значно комфортніше в русі. Як не дивно, придумали їх дуже давно: в 1903 році Пол Літчфілд, інженер Goodyear розробив і запатентував шину, яка не потребувала камери. Здавалося б, все геніальне — просто: приклеюй собі гуму до диска і бід не знай.

Однак перший автомобіль з безкамерними шинами побачив світ лише через півстоліття, в 1954 році. Справа відбувалася в Америці, а носієм інновації став Packard. Причина теж ясна: безкамерна шина куди надійніша, легша і менше гріється, дозволяючи їхати на більш високих швидкостях. Чим швидше ставали дороги, тим менше на них залишалося автомобілів з камерою в шинах. Згодом безкамерна покришка остаточно взяла верх, а водії, тричі перехрестившись, перейшли на більш технологічний і комфортний вигляд шин. Втім, не скрізь.

Фокус в ареалі проживання автомобіля: якщо машина їздить виключно по асфальту, іноді з'їжджаючи на ґрунтовку, то "безкамерка" виграє в одну хвіртку з величезним запасом. Але варто змінити магістраль на бездоріжжя, як починаються питання: в колії на бездоріжжі потрібно спускати тиск в покришках, збільшуючи пляма контакту. Один незручний рух — і колесо розбортується, приводячи до "танців з бубнами" по пояс в багнюці. Камера дозволяє цієї проблеми уникнути.

​Другий складний момент — крижані траси. Кожен, хто стикався з зимником, знає: специфіка дороги регулярно призводить до "сходу" звичайної безкамерної покришки з диска, що в умови лютих морозів запросто може стати фатальною помилкою. Щоб цього уникнути, водії на північних маршрутах, які як ніхто знають про різні негаразди дороги, часом вставляють камери навіть в безкамерні шини — як гарантію і страховку від вимушеного польового шиномонтажу. Цей простий, дешевий і доступний трюк дозволяє безстрашно подолати і зимник, і тороси на річковому переході, якщо такий має бути по дорозі, і навіть розкислу глину з кам'яними вкрапленнями.

"Бедлоки" — нагадають знавці зі світу джипів, впораються з цим завданням не гірше, а часом і краще. Однак тут варто згадати про ціну питання: повний комплект оснащення буде коштувати в рази дорожче, ніж звичайні камери, які, у міру проходження складної ділянки і виїзду на пристойний асфальт, можна швидко зняти на будь-якому шиномонтажі і далі поїхати на звичайних, комфортних і швидкісних шинах. Можуть таке "бедлоки"? То-то і воно.

Джерело