Навіщо досі виробляють машини із заднім приводом, якщо передній давно довів свою перевагу

Не все так однозначно — плюси є й у заднього!

Переважна більшість звичайних наїзників і наїзниць нічого не зрозуміє, якщо поміняти передній привіт на задній і навпаки. У всякому разі, нічого не зрозуміє відразу — особливо, якщо під колесами сухий асфальт. З часом — можливо, а так, у звичайній ситуації — навряд чи, інформує Ukr.Media.

Чому в масовій ніші передній привід сьогодні здобув переконливу перемогу над заднім, написано і сказано багато. Фактично серійний задній привід став рідкістю. Тим не менш такі машини досі виробляють: на них є стійкий попит.

Причин цього явища є кілька.

«Класика» проти масовості

Задній привід не даремно називають класичним: сьогодні це окрема ніша ринку як раз для тих, хто навмисне цурається ширвжитку. Ціна виробництва тут ролі не грає — це не бюджетний сектор. При цьому задній привід автоматично стає як би частиною іміджу таких автомобілів — потужних, комфортабельних і солідних. Як і личить класиці, якій належить бути вічною.

Краща маневреність

Автомобіль з переднім приводом завжди поступиться такому ж з заднім в маневреності. І все тому, що його радіус повороту, обмежений кутом повороту, завжди буде трохи більший, ніж у суперника. Тому в тісному подвір'ї або на вузькій дорозі на задньому приводі буде легше розвернутися. Дрібничка, звичайно, але приємно.

Інстинкти

Апологети заднього приводу переконані, що їхні машини безпечніші, особливо для непросунутих водіїв. Пояснюється це тим, що при спробі автомобіля зірватися в занесення недосвідчений водій машинально прибирає ногу з правої педалі. Мовляв, винен — більше не буду! На передньому приводі так краще не робити: машину зможуть витягнути саме передні провідні колеса.

Розумний в гору

При інших рівних умовах автомобіль із заднім приводом охочіше поїде в гору, ніж передньопривідний. Збільшення навантаження на задню вісь покращує зчеплення шин з дорожнім покриттям, допомагаючи долати більш круті ділянки місцевості, ніж здатний здолати передній привід. Той же ефект позначається і при розгоні автомобіля, який ніби присідає перед ривком.

Звільнене кермо

Прихильники заднього приводу стверджують, що кермо в їх автомобілях веде себе зовсім не так, як у передньопривідних побратимів. Причина в тому, що на нього не передаються ніякі сили або моменти, якими грішать приводи передніх коліс. В нормальних сучасних автомобілях відчути це досить проблематично, але не будемо сперечатися.

Обслуговування

У задньопривідної машини немає такої тісноти під капотом, як у передньопривідної. Її передня підвіска простіша і, як правило, дешевша в ремонті, ніж у передньопривідної машини аналогічного рівня.

Шинна рівність

На задньопривідних автомобілях шини зношуються рівномірніше, ніж на передньопривідних. Це зрозуміло: на передні провідні колеса впливають як поперечні навантаження при входженні в повороти, так і поздовжні — при розгонах.

Джерело