Навіщо досвідчені автомобілісти возять силікагель — як маленькі кульки вирішують великі проблеми

Чим же так привабливий силікагель і яких проблем він допомагає уникнути.

Останнім часом водії все частіше стали купувати кульки силікагелю. Особливо вони популярні у бувалих автомобілістів, які їздять на старих автомобілях різних років випуску, інформує Ukr.Media.

Для початку трохи хімії. Силікагель — це висушений гель полікремнієвої кислоти, твердий адсорбент. За своєю структурою він представляє високопористе тіло, утворене найдрібнішими сферичними частинками. Ці кульки світлого кольору зазвичай використовують для поглинання парів води і органічних розчинників, що дуже корисно автомобілістам.

Наприклад, якщо потрібно підтримати вологість в салоні автомобіля на прийнятному рівні, то гранули силікагелю засипають в мішечки з тканини низької щільності. Так легше вбираються випаровування. Ці мішечки кладуть в непомітні місця, щоб менше бентежити пасажирів. Наприклад, під крісла або розміщують в багажнику. Коли наповнювач змінює колір, його змінюють новим.

Але головний плюс цих кульок все ж в іншому. Багатьом знайома ситуація, коли навесні під килимками відчувається вогкість або взагалі мокро. У майбутньому це загрожує автовласникові серйозними проблемами. Судіть самі. Під оббивкою підлоги накопичується вода. Вона стає не тільки причиною корозії кузова і порогів. Волога — ворог електрики. Так як під оббивкою прокладені дроти і силові кабелі, однак це ще не все. На багатьох моделях під оббивкою розташовано багато різних роз'ємів для проводки і електронні блоки. Якщо через вологу їх "погризе" іржа доведеться міняти не тільки джгути проводів, але і різні блоки. А це може стати дуже серйозною проблемою.

Ось тому краще заздалегідь купити копійчаний силікагель і насипати його під оббивку підлоги автомобіля. Два кілограми таких кульок здатні увібрати до одного літра вологи. Так що з ними під підлогою завжди буде сухо, а це — запорука довгої служби, як електрики, так і кузова.

Джерело