Навіщо досвідчені водії регулярно ллють спирт в бензобак, особливо перед настанням морозів

Вода накопичується в будь-якому бензобаку і з нею потрібно щось робити.

Якщо ігнорувати наявність води в бензобаку, а якась її кількість там є завжди, в один прекрасний момент може замерзнути паливна система машини. Як запобігти появі цієї проблеми?

Вода регулярно потрапляє в паливний бак, хоча і в невеликих кількостях, але постійно — разом з повітрям при заправці, наприклад. При перепадах температури вона конденсується і виявляється в паливі. Особливо інтенсивно такий процес йде в міжсезоння, в дощову погоду, з періодичними переходами температури повітря через нульову позначку. Підсумком може стати поява шару води на дні паливного бака. Оскільки паливний насос засмоктує бензин або дизпаливо саме поблизу дна, то потрапляння води в його магістраль стає більш ніж ймовірним. Взимку вона там цілком може замерзнути і мотор затихне. Що ж робити, щоб запобігти подібного роду проблеми? Оскільки вода не змішується з бензином і дизпаливом, її потрібно якось змусити це зробити. Після цього вона може бути благополучно всмоктана в двигун і, зрештою, викинута назовні через вихлопну трубу, інформує Ukr.Media.

Напрошується вихід — бігти в магазин і купити який-небудь чудодійної автохімії, етикетка якої обіцяє гарантоване вигнання води з паливної системи. На практиці ж з'ясовується, що переважна більшість такого роду патентованих засобів призначені для профілактичного застосування, оскільки за допомогою стандартного 500-мілілітрового (наприклад) флакона подібної хімії можна "вигнати" не більше пари сотень грамів води.

Якщо в Баку хлюпається хоча б пара-трійка літрів води, купуючи такий засіб ви озолотите торгову точку.

В інтернеті зустрічаються поради використовувати для промивання паливної системи від води і льоду ацетон. Його використовувати вкрай не рекомендуємо: він не тільки розчинить багаторічні відкладення на дні бензобака і стінках паливних магістралей, які засмітять форсунки. Ацетон може ще й розчиняти гуму і пластик, присутні в конструкції самих паливопроводів. Непогано змішує воду з бензином ізопропіловий спирт. Але його досить складно знайти в продажу. Тому оптимальним і бюджетним засобом прибрати воду з бака можна вважати етиловий спирт.

Зауважимо, що лити горілку в бензобак точно безглуздо — тільки збільшите кількість води в ньому. Розчинити воду і змішати її з бензином в стані лише майже чистий спирт, наприклад 95-відсотковий медичний. Його, якщо є бажання, можна купити за 450 гривень 5-літрову каністру. Емпірично встановлено, що для гарантованого видалення 0,5 літра води з бака потрібно близько 1,5 літрів медичного спирту.

Тому до настання заморозків, якщо ви підозрюєте наявність води в паливній системі, дуже корисно влити туди пару літрів етилового спирту і відразу слідом за цим заправити пів бака палива на АЗС. Після цього дуже бажано відправитися в далеку поїздку, щоб відразу ж "випалити" перемішану завдяки дорожній трясці суміш води, спирту і бензину. Подібні концентрації спирту в паливі абсолютно нешкідливі для мотора, а тому подібну операцію можна повторити неодноразово.

Джерело