Навіщо досвідчені водії возять взимку сіль в машині

Ще з радянських часів багато водіїв возили багато чого корисного і потрібного, адже це може стати в нагоді в дорозі.

Запаска, аптечка, аварійний знак, вогнегасник ‒ джентльменський набір автолюбителя в будь-який час року. А взимку в багажнику з'являється ще один важливий атрибут — сіль, інформує Ukr.Media.

Ті, кому доводилося керувати транспортним засобом в ожеледь, напевно розуміють, для чого потрібно возити з собою сіль. Це випробуваний і реально робочий метод. Річ у тім, що сіль розчиняє лід.

Як реагент, вона, звичайно, повністю не видалить крижану кірку з дороги, але зробить поверхню шорсткою. Цього вже достатньо, щоб машина могла проїхати без перешкоди по крижаній дорозі.

Чому саме сіль

Для багатьох хлорид натрію — всього лише приправа до їжі. Але ця речовина є до того ж прекрасним поглиначем вологи. Її досить часто додають в різні засоби для чищення, використовують в медицині та інших областях.

Автовласники знають, що сіль досить давно застосовується і для розчинення крижаної кірки. Попри велику кількість сучасних реагентів, багато хто продовжує посипати дороги хлоридом натрію. Річ у тім, що сіль значно дешевше і тому є незамінним супутником багатьох водіїв в зимовий період.

Чи шкодить сіль шинам і підвісці

На жаль, сіль руйнівно впливає не лише на лід, але і на шини та підвіску. Навіть оцинковане днище не можна на 100% вберегти від іржі. Поєднання солі та води являє собою електроліт, що впливає агресивно практично на будь-які метали.

Навіть у цинку є мікроскопічні пори, крізь які соляний розчин проникне до деталей зі сталі. І приблизно через 5 років, а може і раніше, почнеться процес корозії. До слова, деякі авто починають гнити швидше. Ну а лідерами у швидкості гниття є російські та китайські автомобілі ‒ вже на 2-3 рік підвіска починає страждати.

Способи захисту авто від впливу реагентів

Найпростішим методом є використання бризковиків і локерів. Вони захистять нижню частину машини від попадання каменів і піску, які вилітають з-під коліс і залишають мікротріщини.

Надійним способом запобігти корозії є ламінування. Така плівка наклеюється на всі проблемні місця.

Існують процедури, звані профілактичними. Це перевірка стану локерів, очищення та обробка будь-яких дрібних подряпин. Великі відколи необхідно зачистити та обробити антикорозійним складом.

Тому, сіль взимку в багажнику — це, звичайно, добре. Але не варто забувати й про постійний огляд видимих і невидимих частин автомобіля. І обов'язково досліджуйте покриття днища на наявність пошкоджень.

Якщо приділяти належну увагу автомобілю, то, незалежно від виду реагентів, можна значно продовжити життя металевим деталям.

Ще одна корисна функція солі — це поглинач вологи. Тобто раніше водії насипали сіль в носок і просто класти ближче до лобового скла тож воно не запотівало.

Джерело