Навіщо хитромудрі водії сиплять сіль в бачок омивача? Але в жодному разі не варто цього робити

Є причини, чому.

Насипавши сіль, в бачок омивача, можна перетворити воду в саморобну "незамерзайку", яка швидко зруйнує автомобіль. Адже соляний розчин активує процес корозії. А ось розморозити бачок розчином солі можна — головне, швидко видалити агресивну рідину після розплавлення льоду, інформує Ukr.Media.

Сіль добре плавить лід. Насичений розчин солі не замерзає до -21,2 °C (правда, для цього в бачок з водою доведеться висипати близько пачки солі). Але є і великий мінус: соляний розчин викликає інтенсивну корозію сталі і алюмінієвих сплавів. Саме тому в приморських містах автомобілі іржавіють швидко. Хоча реагентами там дороги не посипають.

Що відбувається, якщо сольовий розчин потрапив в бачок?

Першими під удар потрапляє насос і покажчик рівня рідини (якщо такий передбачений конструкцією). І начебто за їх металеві частини можна не боятися — вони виготовлені з нержавіючої сталі. Але ж солона рідина піде далі…

Корозії будуть піддаватися відколи на передній кромці даху над вітровим склом. А найнеприємніше — солона вода буде контактувати з багатьма прихованими порожнинами автомобіля.

З вітрового скла розчин потрапить в короб повітропритоку, де розташований отвір для забору повітря в обігрівач. Там же знаходиться механізм склоочисника і його електропроводка — вони теж бояться солі.

Потім розчин солі стече в порожнині, розташовані під передніми крилами. Там завжди накопичується листя і навіть земля. Якщо цей "компрес" підсолити, інтенсивна корозія крилам і бризковикам забезпечена.

Як безпечно розморозити бачок сіллю?

Є тільки один варіант: швидко видалити соляний розчин після розплавлення льоду. Найкраще відкачати його через заливну горловину шлангом для перекачування палива. А потім ще пару раз заповнити бачок водою (можна додати в воду "незамерзайку") і знову-таки відкачати її, щоб остаточно позбутися від залишків солі.

Важливо. Не можна зливати розчин солі крізь штатні жиклери склоомивача, цим ви скоротите життя кузову і електропроводці! В крайньому разі, знайдіть під капотом роз'єм шланга подачі "омивайки" на скла і злийте рідину насосом "за борт".

Обійдемося без солі

Експерименти з сіллю небезпечні для автомобіля, але і обійтися без неї просто. Наприклад, не допускати, щоб рідина в бачку замерзла. Як тільки стовпчик термометра починає наближатися до нуля, заповніть бачок під кришку "незамерзайкою". І не економте на ній до весни, доливаючи під час відлиги воду, — дорожче обійдеться.

Джерело