Навіщо лосі в Канаді облизують машини, або який їм з цього толк

Канадським лосям заборонили облизувати машини, і чому вони продовжують це робити.

З дуже дивною проблемою зіткнулися жителі Канади: в них лосі стали виходити на дорогу і облизувати машини. Причому у цих тварин вистачає нахабства лизати транспорт, коли в ньому знаходяться пасажири! Уряд не знає, що робити з норовистими лісовими мешканцями. Поки заходи вжиті такі: на узбіччях доріг встановили попереджувальні щити, інформує Ukr.Media.

У чому полягає проблема

В облизуванні автомобілів немає нічого вражаючого, крім самого видовища. Лише тому багато водіїв не наважуються проганяти цих велетнів, і дозволяють їм лизати їх машину скільки душі завгодно.

У зв'язку з поширенням цієї чудової звички у місцевих лосів владі довелося встановити спеціальні щити вздовж доріг, де ці незручні ситуації трапляються найчастіше. На щитах так і написано: "Не дозволяйте лосям лизати вашу машину".

Щоб запобігти цікавий "перекус", в уряді закликають людей всіляко відлякувати тварин. У більшості випадків місцевим жителям пропонують використовувати гудок і різні сирени. Правда, люди можуть тільки чекати і вірити, що лось злякається гучного звуку і втече. Не рекомендується виходити з транспортного засобу, підходити до тварин або ж намагатися їх відштовхнути.

Навіщо вони лижуть машини

Виявляється, у їх чудової поведінки є своє логічне обґрунтування. Виною всьому технічна сіль, якою посипають засніжені дороги взимку. По суті, на дорозі її знаходиться небагато, так що особливо і не полижеш, а ось на автомобілях, схоже, її накопичується досить велика кількість.

Потреба тварин в цьому мікроелементі така ж, як і у людей. Сіль необхідна нашому організму для підтримання нормального самопочуття, так як вона входить до складу багатьох біологічних тканин і рідин. Люди привчилися вживати її з продуктами харчування, а ось у диких звірів немає такої можливості.

Сіль широко застосовується в сільському господарстві, де її у вигляді пресованих брусків дають коровам, козам і коням. Можливо, проблему канадців теж можна вирішити таким чином, потрібно тільки залишити лосям на узбіччі кілька шматочків солі.

Джерело