Навіщо потрібна вертикальна лінія на бічному дзеркалі автомобіля біля водія

На деяких дзеркала бокового виду можна помітити вертикальну лінію, що йде впоперек усієї поверхні дзеркала.

Одні водії ламають голову над тим, для чого потрібна ця смужка. Інші вважають, що знають відповідь. Однак, як показує практика, останні дуже часто помиляються і думають про лінію зовсім не те, чим вона є насправді, інформує Ukr.Media.

Багато автомобілістів напевно помічали, що на деяких дзеркала бокового виду (насправді не тільки на них) можна помітити дивну вертикальну смугу, що розділяє всю поверхню на дві частини. Найчастіше такі смуги трапляються на дзеркалах імпортних автомобілів.

Найбільшою популярністю дані лінії користувалися у конструкторів в 1990-і роки. Сьогодні їх роблять все рідше, проте поки цей елемент «раритет» не перетворився. Навіщо ж він потрібний?

Абсолютна більшість автолюбителів скажуть, що ця смужка насправді елемент обігріву, щоб дзеркало не замерзало в зимовий період. Це цікаве, але все-таки в корені неправильне припущення.

Насправді це просто розділова смуга, яка знаходиться між двома дзеркалами. Якщо добре вдивитися у відображення, то стане зрозуміло — перед нами не одне дзеркало.

Це легко зрозуміти, звернувши увагу на спотворення картинки між двома частинами відбиваючого елемента. Мале дзеркало, як правило, викривлене так, щоб показувати зменшене зображення, але із збільшеним кутом огляду.

Така функція дуже корисна для водіїв, особливо при здійсненні маневрів, наприклад при перестроюванні. Завдяки двом дзеркалам автомобіліст має можливість оглядати куди більшу ділянку дороги.

Джерело