Навіщо водії шкодять самі собі: Чому категорично не можна залишати машину з вивернутими колесами

Тому є свої пояснення.

Багато автовласників кидають свої машини на стоянці з вивернутими колесами. Одні це роблять, навіть не замислюючись, залишаючи авто після маневрів при парковці. Інші — викручують колеса цілеспрямовано. І тому є свої пояснення. Як, втім, і протиставлення, інформує Ukr.Media.

Деякі водії вважають, що з викрученими колесами машину не евакуюють. Однак це не так. У нас давно орудують на вулицях маніпулятори, а ті, що тягають порушників за диски, вантажать на борт за всі чотири колеса. Так що, як не крути — хитрість не спрацює.

Крім того, припаркувавшись таким чином, ви ризикуєте банально створити проблеми іншим водіям. Адже вивернуте колесо може "зжерти" додатковий простір, часом таке необхідне комусь для виїзду зі стоянки або при маневрах у дворі. В іншому разі, можна повернутися на парковку до "розбитого корита".

​Втім, куди страшніше, якщо автомобіль оснащений гідропідсилювачем керма. І захист від відкату за схемою "уперся колесом в бордюр — зафіксував машину" може виявитися вкрай болючим, як для самого "залізного коня", так і для його наїзника. А все тому, що при тривалій зупинці з колесами, вивернутими до упору, є ризик, що гідропідсилювач керма досить швидко вийде з ладу. Причиною тому — збільшене навантаження на насос підсилювача.

А крім нього, ще й скоротиться ресурс шарніра рівних кутових швидкостей. Тому, як просто втрачають властивості еластичності гумові елементи. Більш того: через надмірний натяг можуть лопнути масляні патрубки, залишивши автовласника і без підвіски, і без керма. Як наслідок, і без грошей, які будуть потрібні на заміну і ремонт. Тому куди краще поставити транспортний засіб на передачу, "ручник" або електронне гальмо стоянки.

Аналогічних проблем чекати і господарям машин з електричним підсилювачем керма, який насправді являє собою електро-гідропідсилювач. Іншими словами, замість механічного насоса тут встановлений електричний, але тут все та ж гідравлічна рейка і контури. Тому побережіть шланги від розриву і не викручуйте "бублик" на "максималку".

Джерело