Названа сума, необхідна для розмінування України

Названа сума, необхідна для розмінування України

Фото: Zelenskiy / Official Україна залишається однією з найбільш замінованих країн

У питання розмінування всіх територій Україна не зможе обійтись без потужної міжнародної підтримки.

За даними Кабміну, в Україні заміновано 174 тисяч квадратних кілометрів територій, це найбільший показник у світі. Розмінувати власними силами Україна такі об’єми не зможе, а тому потребує фінансової і практичної допомоги в очищенні територій від російських мін. Про це у четвер, 27 квітня, заявила віце-прем’єрка України Ірина Верещук, повідомляє Голос Америки.

Вона відзначила, що Україні на повне розмінування территорій знадобиться близько 40 млрд доларів. У то й же час, вона підкреслила, що за умови продовження війни, фінансові потреби можуть зрости. 

«Якщо ми будемо рухатися такими темпами, які маємо зараз, то нам потрібно 70 років», — зазначила Ірина Верещук.

Зі слів віце-прем’єрки, наразі вдалося розчистити лише 3% території з загальної кількості, яка на сьогодні потребує розмінування.

«У кожній обласній військовій адміністрації створені відповідні штаби щодо розмінування, де координується міжвідомча робота з цього питання. Пріорітетним у розмінуванні залишаються об’єкти критичної інфраструктури та гуманітарне очищення доріг та узбіч, щоб якомога менше людей травмувалось», — додала вона. 

У ВРУ заявили, що близько п’яти мільйонів гектарів сільськогосподарських земель поки непридатні до використання через мінування, забруднення вибухонебезпечними залишками або бойові дії, що тривають.   Високотехнологічні розробки у виробництві мінного озброєння Росія не винаходить сама, а банально краде.

Джерело