Названо число депортованих у Білорусь дітей

Названо число депортованих у Білорусь дітей

Фото: Міноборони РБ Дітей з України у Білорусі возять по військовим частинам і розказують про «бандерівців»

Після прибуття до Республіки Білорусь українських дітей піддавали військовій підготовці та перевихованню.

Понад 2400 дітей з України віком від шести до 17 років було вивезено до Білорусі від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Про це у четвер, 16 листопада пише Reuters.

«Згідно з даним дослідження, опублікованого Єльським університетом, дітей регулярно перевозили щонайменше з 17 міст Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України. Так, понад 2000 дітей було доставлено до дитячого центру «Дубрава» у Мінській області Білорусі, ще 392 дитини до 12 інших установ», — пише агентство. 

Вказується, що процес депортації українських дітей координується між Володимиром Путіним та Олександром Лукашенком.

«Федеральний уряд Росії та режим Білорусі працюють разом аби координувати та фінансувати переміщення дітей з окупованої України через Росію до Білорусі», — наголошують аналітики, на яких посилається Reuters. 

Зазначається, що після прибуття до Білорусі дітей піддавали військовій підготовці та перевихованню.

Агентство підкреслює, що вивезення дітей віком до 18 років через кордон без згоди батька чи опікуна заборонено міжнародним гуманітарним правом.

Нагадаємо, що до кінця року російські загарбники відправлять 10 тисяч українських дітей із тимчасово окупованих територій Запорізької, Херсонської, Луганської та Донецької областей до Москви та Санкт-Петербурга за маршрутами так званого «культурного просвітництва».

Раніше повідомлялося, що окупанти погрожують «органами опіки» тим сім’ям, чиї діти без паспорта РФ.

П’ятеро дітей з Херсонщини повернулися до батьків з окупованих територій

Джерело