Окупанти шукають підпілля у Криму — ЦНС

Окупанти шукають підпілля у Криму - ЦНС

Фото: Прямий В Криму під егідою ФСБ РФ створено мережу ресурсів для доносів

В Криму під егідою ФСБ РФ було створено мережу ресурсів для доносів — «найпопулярніший» серед них Кримський Смерш.

Спецслужбісти РФ заохочують жителів Криму повідомляти про «неблагонадійних осіб» та складають «чорний» список тих, хто, на їхню думку, загрожує окупаційній владі. Про це у неділю, 26 листопада повідомляє Центр національного спротиву. 

«Спецслужбісти РФ заохочують знаходити й викривати «порушників» тож на півострові запанувала атмосфера 1937 року. Добровільні донощики готові здати сусідів за будь-яку комбінацію жовто-синіх барв чи прослуховування української музики», — йдеться в повідомленні.

Під підозрою у окупантів опинилися ті, хто має родичів на території вільної України, колишні військовослужбовці та співробітники Збройних сил України та силових відомств, особи, що обіймали посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування до окупації півострова у 2014 році.

«Окремо ворог виділяє кримськотатарську спільноту. Подібно до того як за сталінських часів окупант визначає усю національну спільноту як «народ-зрадник» та постійно здійснює рейди у районах компактного проживання корінного народу Криму», — зазначають у ЦНС.

Також до виявлення “неблагонадійних осіб” окупанти залучають добровольців. 

«Основне їх завдання це виявлення “неблагонадійних осіб” та занесення їх у спеціалізовану базу «АІС екстремист». Підставою для занесення у таку базу можуть бути коментарі чи навіть реакції під дописами, що критикують російську агресію чи висловлюють проукраїнську позицію», — додали в ЦНС.

Відомо, що окупанти уже внесли до своєї бази дані про близько семи тис. осіб. Зокрема, більше тисячі — це представники корінного кримськотатарського народу.

ЦНС закликає повідомляти про такі випадки порушення громадянських прав та свобод на тимчасово окупованих територіях.

Раніше розвідка повідомляла, що РФ утримує 11 тисяч українських дітей у «таборах перевиховання». 

Окупанти погрожують дітям на ТОТ — ЦНС

Джерело