ООН спростувала версію Росії про удар HIMARS по Оленівській колонії — Події

ООН спростувала версію Росії про удар HIMARS по Оленівській колонії  - Події

Фото: t.me/nexta_live

Фахівці ООН змогли встановити, що боєприпас, яким обстріляли окуповану Оленівську колонію з полоненими бійцями ЗСУ, рухався траєкторією зі сходу на захід. Це спростовує версію росіян про удар по колонії із HIMARS, повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубинець.

— Свіжий звіт ООН з прав людини в Україні. Незважаючи на те, що вже об 11 годині російські пропагандисти у казармі знімали відео з нібито фрагментами боєприпасів HIMARS, УВКПЛ у звіті зазначає, що ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус ураження не характерні для поразки боєприпасами HIMARS, — зазначив він

Навіть одна ракета HIMARS, ймовірно, викликала б пошкодження та руйнування казарм та прилеглої території значно більшого та серйознішого масштабу. Крім того, свідки розповіли Управлінню Верховного комісара ООН із прав людини, що чули численні вибухи.

Серед нових деталей, у звіті наголошується, що відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах. Хоча точний тип зброї та місце її походження визначити не вдалося, картина структурних ушкоджень виглядає узгодженою з наведеним боєприпасом, який рухався траєкторією зі сходу на захід.

У липні 2022 року під час вибуху на території колишньої виправної колонії в Оленівці було знищено будівлю, в якій утримувалися українські військовополонені. За даними росіян, внаслідок цього загинули 50 українських захисників. Серед утримуваних у колонії були й захисники «Азовсталі». За даними розвідки, росіяни не мали наміру обмінювати українських полонених у Оленівці і навмисне стратили їх, щоб приховати тортури та умови утримання полонених.

Джерело