Ось чому американці ходять вдома у вуличному взутті

Невзутими тільки в душ?.

Переглядаючи американські фільми, телепередачі або відео тамтешніх блогерів, ти напевно помічав, що люди в США не знімають вуличне взуття в будинку. Вони в кросівках чи кедах однаково безтурботно гуляють і по місту, і по власній кухні або вітальні. Американці забираються з ногами на білосніжні дивани і, здається, знімають взуття, лише коли йдуть в душ, інформує новину УкрМедіа.

Нам, жителям пострадянського простору така звичка може здатися дивною і навіть безглуздою. Адже ми звикли до того, що з вулиці можна нанести тонну бруду, просто сходивши до найближчого супермаркету. А щоб у брудному взутті ходити далі коридору, і мови бути не може.

Але традицією ходити у вуличному взутті по будинку можуть похвалитися не тільки американці, але і британці, австралійці, новозеландці, німці, італійці… Що ж це за така дивна звичка?

Виявляється, це правда, а не голлівудське перебільшення. Американці, навіть приходячи в гості, не знімають взуття і не перевзуваються в чужі кімнатні тапочки, вважаючи це негігієнічним.

Однією з головних причин такого зневажливого (як нам здається) ставлення до гігієни є те, що американці більше пересуваються на автомобілях: на особистих або на таксі. Тому забруднити взуття вони просто не встигають. Пішки прогулюється не так багато людей, але і для них створені сприятливі умови.

Тротуари, бруківку і шосе 1-3 рази на місяць миють водою з додаванням екологічних миючих засобів. Тож пішоходи можуть безтурботно прогулюватися вулицями, не переживаючи з-за брудного взуття.

Вдома ж американці рідко застеляють підлоги килимами. Замість цього вони використовують підлогові покриття, які легко очищаються, або просто замінюються на нові через якийсь час.

Якщо ж люди проживають в приватному секторі, то їм просто незручно перевзуватися кожен раз, коли вони заходять в будинок. А якщо і завдадуть трохи бруду, то можна зайвий раз прибрати.

Окремо скажемо про любов до чистоти, яку влада активно щеплить. А також про культуру самих громадян, які вірять, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. До того ж державні служби спільно з самими мешканцями прибирають вулиці.

Наприклад, коли американець вигулює собаку, він зобов'язаний за нею прибрати. Біля територій для вигулу собак розміщують невеликі майданчики з піском, а прибрати за вихованцем нескладно, зібравши його фекалії в серветку або в спеціальний пакет.

Що стосується чистоти вулиць, то хочеться згадати і про продуманість систем водовідведення. Дороги завжди на пару сантиметрів вище узбіччя. Тому бруд просто змивається дощами. А коли гуляєш по такій чистій вулиці навіть в білих кросівках, то їх не забруднити.

Все ж не можна не відзначити дещо дивне ставлення до гігієни в американців. Дорослі і діти можуть запросто возитися на підлозі, і тут же їсти бутерброди, не турбуючись за небезпеку можливого бруду або мікробів.

Відзначимо, що в кожній сім'ї до гігієни відносяться по-своєму. Хтось в черевиках може гуляти по вулиці, а потім спати в ліжку, а хтось вдома все ж одягає кімнатні капці.

Джерело