Особливості їзди на автомобілі з АКПП: як правильно рушати та гальмувати

Їзда на автоматі простіша, ніж на механіці.

Спочатку коробка автомат була зроблена для того, щоб спростити життя рядового автомобіліста. І якщо питання, як правильно їздити на механіці, є досить логічним і поширеним, то при питанні, як правильно їздити на автоматі, багато водіїв закочують очі, інформує Ukr.Media.

Відразу відзначимо, що правило «ввімкнув Drive і поїхав» працює далеко не завжди, а якщо ж ви хочете, щоб ваша АКПП жила довго і щасливо, то обов'язково радимо дізнатися, як правильно їздити на автоматі.

Як рушати на автоматі

Якщо ми говоримо про початок руху з місця, то з автоматичною коробкою ця процедура дійсно набагато простіша, ніж з МКПП. Алгоритм дій при рушанні з місця на автоматі наступний:

 • Спочатку селектор коробки повинен бути в режимі «P» або в режимі «N» (якщо коробка в іншому режимі, то потрібно її перевести в один з цих режимів).
 • Після цього потрібно видавити гальмо — це дозволить перевести селектор перемикання передач в потрібний режим.
 • Потім потрібно вставити ключ в замок запалювання, і завести автомобіль. При цьому гальмо ми не відпускаємо.
 • Слідом переводимо селектор КПП в режим "D «драйв або ж в ручний режим» M" мануал.
 • Коли ви перевели селектор в потрібний режим, досить просто відпустити педаль гальма і автомобіль поїде вперед. На газ натискати необов'язково. При цьому ви можете натиснути на газ, як тільки захочете прискоритися.
 • Як навчитися їздити на автоматі

  Для того, щоб навчитися їздити на автоматі, потрібно розібратися всього лише з двома педалями: гальмо і газ.

  Логіка перемикання швидкостей вгору і вниз на кожній коробці може бути своя, але приблизний загальний алгоритм при цьому все ж можна виділити. Так, спочатку ми розберемося з педаллю газу, після чого розглянемо особливості гальмування.

  Педаль газу в авто з АКПП часто не має прямого фізичного зв'язку з двигуном і коробкою. Фактично педаль газу в системі з автоматичною коробкою передач є кнопкою, яка подає відповідний сигнал:

  • мало газу — раннє перемикання на вищий щабель,
  • багато газу — більш пізніше.

  У разі ж різкого натискання на педаль, автомобіль, навпаки, може різко скинути передачу, щоб швидше набрати потрібну швидкість.

  Як гальмувати на автоматі

  Тепер же поговоримо про педаль гальма. Вона знаходиться зліва від педалі газу і на неї, зазвичай, натискають правою ногою (тією ж, що і на газ). Такий спосіб натискання на педаль є свого роду технікою безпеки, адже ви не можете натиснути іншою ногою не на ту педаль.

  З гальмуванням все трохи складніше. Для того, щоб загальмувати на автомобілі з АКПП можна:

 • натиснути на педаль гальма;
 • відпустити газ.
 • Якщо вам потрібно дуже плавне і поступове гальмування, то можете відпустити педаль газу і автомобіль почне гальмувати двигуном (скидати передачі в міру уповільнення автомобіля).

  Водночас, якщо загальмувати потрібно різко, то можете просто натиснути на педаль гальма до упору.

  У деяких коробках передач також є спеціальний режим гальмування двигуном, який можна вибрати на затяжних спусках або схилах. Якщо ж цього режиму немає, але у вас коробка тіптронік (з можливістю ручного перемикання передач), то ви також можете використовувати гальмування двигуном на автоматичній коробці передач.

  Джерело