Пасажирам на замітку: де і чому краще сидіти в автомобілі

Найбезпечніше місце для пасажира в автомобілі.

Досі сумніваєтеся в користі ременів безпеки й сподіваєтеся на захищеність деяких місць в автомобілі? Не поспішайте з висновками, інформує Ukr.Media.

Такі місця все ж таки існують: у людини, що сидить посередині заднього крісла має найбільшу ймовірність зберегти життя, проте все далеко не так просто.

Куди сідати не варто

Місця водія і паралельного йому пасажира піддаються найбільшому ризику у випадку ДТП. За статистикою ВООЗ, використання ременів безпеки допомогло врятувати життя майже 50% постраждалих на найнебезпечніших передніх і близько 70% — на більш захищених задніх місцях. І це з урахуванням важких дорожніх аварій.

В 15-30% випадків, коли справа стосується лобових зіткнень, водій і пасажир поруч отримують травми від скла, керма або передньої панелі. Через скло можна вилетіти, а кермо загрожує множинними переломами в районі ребер.

При подібній силі удару (1,5 тонни навіть на швидкості 60 км/год) загрозу здоров'ю і життю представляє також активована подушка безпеки, від якої, за словами офтальмологів, в більш 30% усіх випадків постраждали очі людей.

Де сидіти спокійніше

Австралійські вчені довели, що сидіти ззаду все ж надійніше і спокійніше. Вибір заднього середнього сидіння плюс пристебнутий ремінь — це той необхідний комплекс заходів, який гарантує зниження ймовірності отримати травми.

Адже найчастіше при аварії «лоб в лоб» руйнівний вплив припадає на праву або ліву сторону авто, коли водій на останніх секундах намагається повернути кермо й уникнути неминучої небезпеки.

Аналогічну думку підтримують і американські працівники автомобільної сфери, тільки приклади наводяться різні. Американці обґрунтовують цю думку: пасажира, що сидить позаду захищають багажник, моторний відсік авто і відстань від схильних до деформації задніх лівих та правих дверей.

Про що не можна забувати

Однак і тут є умовності, закривати очі на які не зовсім логічно.

По-перше, кілька разів згадані вище ремені для підлітків або дорослих.

По-друге, дитяче крісло для маленьких пасажирів.

Люди, які не пристебнуті пасками безпеки на задніх сидіннях ризикують отримати травми грудної клітки, ніг і тазу.

Прочитання цієї статті не повинно вселити в вас відчуття повного спокою і прийняття девізу: «Я сиджу позаду! Все буде добре!»

Ніколи не забувайте і тим більше не нехтуйте спеціально винайденої і доведеної майже до ідеалу системою безпеки автомобіля. Не даремно ж виробники проводять безліч краш-тестів з метою максимально підвищити шанси на збереження життя при рекордно частих аваріях.

Джерело