Першому літаючому автомобілю у світі дозволили пересуватися по Європі

Тепер Liberty можна буде побачити на вулицях Євросоюзу.

Компанія PAL-V (Нідерланди) повідомила про те, що Liberty, який вона позиціонує в якості першого у світі серійного літаючого автомобіля, отримав дозвіл переміщатися по вулицях міст Євросоюзу, інформує Ukr.Media.

Реєстрація та сертифікація транспортних засобів — особливо літальних апаратів — займає в ЄС досить багато часу. Liberty — це мотодельтаплан, який здатний трансформуватися в гірокоптер. На землі він являє собою триколісний автомобіль, і це невипадково: триколісний автомобіль легше сертифікувати, ніж чотириколісний.

У "наземному" режимі його рух забезпечує 100-сильний двигун, здатний розганяти апарат до 100 км/год менш ніж за 9 секунд. У небі Liberty перетворюється на двомісний гірокоптер зі штовхаючим гвинтом у задній частині і несучим вертолітним дволопатевим гвинтом, що починає рух завдяки незалежному 200-сильного двигуну.

Польотний ресурс забезпечує 100-літровий паливний бак, якого вистачає майже на 3,5 години польоту, що еквівалентно 500 км шляху. На землі цієї кількості палива вистачить майже на 1300 км дороги. Процес трансформації з автомобіля в гірокоптер займає не більше двох хвилин.

У компанії повідомляють, що процес льотної сертифікації Liberty триває вже п'ять років, і для його успішного завершення потрібно ще, як мінімум 150 годин польоту, які слід набрати до 2022 року. Майбутнім власникам Liberty знадобляться, крім водійських прав, польотна ліцензія на управління автожиром.

Джерело