Під час нічного удару Росія повністю зруйнувала Трипільську ТЕС — голова наглядової ради «Центренерго» — Події

Під час нічного удару Росія повністю зруйнувала Трипільську ТЕС - голова наглядової ради "Центренерго" - Події

У ніч на 11 квітня РФ атакувала Трипільську ТЕС в Київській області. Внаслідок удару вона повністю зруйнована, повідомила агенція Інтерфакс-Україна з посиланням на голову наглядової ради ПАТ «Центренерго» Андрія Готу.

— Усі працівники, які були на зміні під час обстрілів, живі, — зазначив Гота.

За його словами, в результаті атаки сталася масштабна пожежа в турбінному цеху. Наразі на підприємстві тривають роботи з локалізації вогню.

22 березня 2024 року повністю знищили Зміївську ТЕС у Харківській області, а 25 липня 2022 року російські війська окупували Вуглегірську ТЕС на Донеччині.  Наразі ПАТ «Центренерго» втратило 100% генерації, пише агентство. 

Трипільська ТЕС знаходиться в Київській області, що є енергонасиченим районом. Найбільший постачальник електроенергії в Київську, Черкаську та Житомирську області. Підприємство займає площу 281,3 га. Розташоване в Обухівському районі на березі Канівського водосховища.

Трипільська ТЕЦ вже була під обстрілом  2022 року. Тоді РФ вдарила по ній 24 лютого, поціливши снарядом у вугільний склад. Попри обстріл, станція продовжила працювати, обладнання та споруди станції пошкоджені не були.

Зранку мер міста Українка в Київській області Олександр Туренко  призвав людей щільно зачиняти вікна в оселях, щоб не дихати шкідливими продуктами горіння.  Він також попросив людей зарядити всі пристрої. Тоді він не пояснив своїх слів.  У ніч на 11 квітня атака РФ тривала 5 годин. Найбільше ракет та дронів ворог направив на Львівщину. Більш як 10 влучань зафіксовано у Харкові. Також є влучання у Запорізькій області. Загинула мінімум одна людина.  
Джерело