Післяпологовий період після кесаревого розтину

Хоча пологи – це хвилююча подія, відновлення і повноцінне функціонування після кесаревого розтину займає трохи більше часу і вимагає трохи більше зусиль, для повного захисту як матері, так і новонародженого. Кесарів розтин – це хірургічна процедура, під час якої дитина народжується через хірургічний розріз на животі та матці. Кесарів розтин – це серйозна операція з багатьма ризиками, тому її зазвичай проводять лише тоді, коли це найбезпечніший варіант для вас і вашої дитини [1].

Якщо ви тільки народили дитину після кесаревого розтину на elevit.com.ua ви знайдете багато цікавої та корисної інформації, яка вам знадобиться в процесі реабілітації.

Відновлення організму жінки

Відновлення після кесаревого розтину зазвичай займає більше часу, ніж після вагінальних пологів. У той час як для природних пологів це в середньому 1-2 дні, середній термін перебування в лікарні після кесаревого розтину становить близько 3-4 днів. Якщо і ви, і ваша дитина почуваєтеся добре, ви можете піти додому раніше [3]. Під час перебування в лікарні вам даватимуть знеболювальні препарати, щоб зменшити будь-який дискомфорт (зазвичай це супозиторії, оскільки вони найменше впливають на склад грудного молока матері-годувальниці).

Кесарів розтин і післяпологовий період – чого очікувати в цей час?

Післяпологовий період після кесаревого розтину дещо відрізняється від періоду після природних пологів.

  1. Перш за все, ви можете спочатку відчувати біль в області рани після кесаревого розтину. Це природно – ви перенесли операцію, тому такі відчуття навколо лінії розрізу не є приводом для занепокоєння.
  2. Післяпологовий період триває приблизно шість тижнів. Це час відновлення організму жінки після вагітності та пологів.
  3. Під час відновлення ви також можете відчувати дискомфорт або біль внизу живота. Багато жінок вважають, що вони посилюються під час грудного вигодовування. Однак це також абсолютно нормально і навіть бажано! Це тому, що ці післяпологові перейми є сигналом того, що матка скорочується. Подібні дискомфортні відчуття виникають і після природних пологів. Зазвичай вони не повинні бути сильнішими, ніж стандартні менструальні болі. Якщо ви відчуваєте, що у вашому випадку вони більш інтенсивні, ви можете звернутися до лікаря або акушерки і обговорити те, що вас турбує [1].

Післяпологовий період після кесаревого розтину – зверніть увагу на ці симптоми

Після операції слід звернути увагу на кілька тривожних симптомів, які можуть свідчити про інфікування операційної рани або утворення згустків крові. Якщо ви відчуваєте сильний біль (наприклад, при сечовипусканні), підтікання сечі, сильну вагінальну кровотечу, ваша рана червоніє, болить і набрякає або з неї виділяється гній/рідина з неприємним запахом, у вас кашель або задишка, набряк або біль у гомілці, лихоманка і озноб або виділення з неприємним запахом – негайно зверніться до акушерки або лікаря загальної практики свого сімейного лікаря. Помірна фізична активність (ходьба) надзвичайно важлива для уникнення тромботичних ускладнень.

Деякі жінки вирішують зробити кесарів розтин з немедичних причин. Якщо ви попросите акушерку або лікаря про кесарів розтин, коли для цього немає медичних причин, вони пояснять вам загальні переваги та ризики процедури для вас і вашої дитини, порівняно з вагінальними пологами [3].

Література

1. Kim H., Sitarik AR., Woodcroft K., Johnson CC., Zoratti E., Birth Mode, Breastfeeding, Pet Exposure, and Antibiotic Use: Associations With the Gut Microbiome and Sensitization in Children. Curr Allergy Asthma Rep.; 2019

2. НАКАЗ № 977 від 27.12.2011 м. Київ Про внесення змін до наказу МОЗ України від 15.12.2003 року № 582 «Про затвердження клінічних протоколів з акушерської та гінекологічної допомоги” Клінічний протокол з акушерської допомоги «Кесарів розтин

3. Вдовиченко, Ю. П., Гончарук, Н. П., & Полуянова, О. М. (2013). Вагітність та пологи у жінок з рубцем на матці після кесарева розтину–реальна небезпека чи безпідставний страх. Здоровье женщины, (3), 124-128.