Коли в дорозі ви самі собі господар – це щонайменше надійно.
Ми любимо подорожувати і хочемо робити це з комфортом. На якому транспорті поїздка найзручніша? Напевно, тут єдиної відповіді немає — все дуже індивідуально. Але, коли в дорозі ви самі собі господар — це щонайменше надійно, ви розраховуєте тільки на свої сили і дотримуєтеся своїх бажань. Які ж плюси і мінуси в самостійній поїздці, інформує Ukr.Media.
Почнемо з плюсів автомобільної поїздки
Повна свобода у виборі маршруту
По-перше, ви можете самостійно спланувати свою подорож і надалі робити при бажанні відхилення від маршруту. По-друге, повністю у вашому розпорядженні вибір дороги; міст, через які будете проїжджати; кількість зупинок і пунктів ночівлі, якщо буде потрібно.
Немає проблем з провозом тварин
Якщо ваші улюблені вихованці легко переносять дорогу, ніхто не може заборонити взяти їх з собою. Тим більше подорожувати з ними не менш цікаво і весело, ніж жити. Головне — правильно обладнати свій автомобіль, щоб всі були в безпеці.
У подорожі на машині можна брати будь-який багаж
Все залежить тільки від розмірів вашої машини. Можна також взяти з собою якісь продукти, які можуть бути заборонені, наприклад, в літаку або поїзді. Або ж великі предмети, припустимо, велосипед або скейт, будь-яку техніку. Загалом, у поїздці на власному автомобілі немає ніяких заборон на завантаження.
Відкриваються чудові види
Під час подорожі на машині (особливо якщо не за кермом) ви можете спостерігати такі дивовижні місця, в яких ніколи не могли б опинитися спеціально. Коли ви їдете на поїзді, то в основному бачите природу (переважно лісу, поля, можливо, гір). А через вікно машини можна помилуватися і містами, і маленькими селищами і, звичайно, природою. Більш того, у вас є можливість у будь-який час вийти з машини та зберегти потрібний момент або прогулятися неймовірними місцями.
Можна заощадити гроші
Це підходить для варіанту, якщо ви подорожуєте з друзями (з якими можна розділити бензин). Або якщо у вас є вільне місце, на яке можна за окрему плату взяти попутників. А також, якщо розмір машини дозволяє, можна економити на ночівлі в дорозі та спати в авто.
Мінуси подорожі автомобілем
Тривалий час
Круто, звичайно, що надається можливість зазирнути в численні села й міста по дорозі. Але це значно збільшує час поїздки. Наприклад, якщо з Києва до Парижа можна долетіти за 3.5 години, то їхати доведеться близько 24 годин (і це лише час, без зупинок). Але якщо ваша подорож починається вже в дорозі та ви кайфуєте від процесу, то цей мінус вас не зупинить.
Не всюди можна дістатися на машині
Наприклад, щоб дістатися в ті країни, де хочеш не хочеш, але потрібно подолати океан, ходу автомобілем немає. Якщо вас не засмучує обмеженість у виборі місць (хоча їх, звичайно, залишається тьма), то подорожі на машині — це ваш варіант!
Удача на дорозі стане в нагоді як ніщо інше
Трапляється різне: може пошкодитися колесо, закінчитися бензин, аварія, погана погода та інші, не залежні від нас фактори. Подорож на машині — це завжди ризики, потрібно бути до цього готовим. Гарненько вивчіть погоду на найближчі дні перед виїздом; перевірте машину від і до (не сподівайтеся на «пронесе»). Обов'язково будьте уважні на дорозі: не прагніть більше і швидше проїхати. Якщо відчуваєте, що хилить в сон, краще зупиніться і відпочиньте необхідну кількість часу. На далеких відстанях добре б мати напарника, який зміг би з вами змінюватися.
Подорожі на машині — це завжди велика відповідальність, передусім, на людину, яка сідає за кермо. Вона відповідає за всіх присутніх у авто: за друзів, сім'ю, тварин або просто попутників. Пам'ятайте про це і намагайтеся, щоб дорога була комфортною і спокійною не тільки для вас, але і для вашого оточення.
Залиште відповідь