Погано втягуються ремені безпеки — рішення цієї проблеми

Чому в авто перестають втягуватися ремені безпеки, і як вирішити цю проблему.

Знайома ситуація для багатьох водіїв: зупинився, заглушив двигун, відстебнув ремінь, вийшов, грюкнув дверима і за спиною лунає той самий, неприємний звук металу об метал. Щоб дізнатися джерело його виникнення, не потрібно бути провидцем, інформує kryvyirih.dp.ua.

Водії зі стажем не спутають цей скрегіт ні з чим. А початківцям достатньо почути його лише раз, щоб потім без проблем розпізнати серед інших нестандартних звуків, які може видати автомобіль, тим самим просунувшись на сходинку ближче до звання «досвідчений».

Все вірно: неприємний брязкіт — наслідок ременя безпеки, який не втягнувся, і застібка якого залишилася лежати на порозі автомобіля. Саме її і прихлопують дверима водії, здираючи фарбу з порогів або дверного отвору. Але чому в нових авто такого не відбувається, а у старих — постійно?

Дивно, але ні профі, ні новачки, не приділяють цій проблемі ніякої уваги, вважаючи за краще, якщо, звичайно, не забудуть, вручну допомогти ременю втягнутися. А між тим причин несправності однієї з основних систем безпеки всього дві.

По-перше, з часом у салоні автомобіля скупчується величезна кількість бруду. І якщо з килимків і підлоги її, так чи інакше, вдається зібрати, то в потаємні ніші, в яких розташовані приховані механізми, в тому числі і ремені безпеки, зазирають, буквально одиниці.

Так ось з часом механізм, відповідальний за скручування і укладання ременя, засмічується і потребує чищення. Правда, для того, щоб його зняти і почистити, потрібні певні навички та інструмент. Якщо всього цього немає, то кращим виходом буде звернутися для вирішення проблеми в спеціалізований сервіс.

По-друге, у більшості ситуаціях ременям безпеки потрібна гарна чистка. Причому для цього навіть не доведеться нічого відкручувати.

Так, ремінь забруднюється навіть більше, ніж механізм його втягування. Щодня пересічний водій торкається до нього з добрий десяток разів, у більшості з яких чистота його рук далека від ідеалу. В результаті ремінь засолюється, покривається шаром жиру, бруду, і звичайно в підсумку втрачає свою здатність легко ковзати по елементах системи.

Для того, щоб повернути йому колишні блиск і властивості, потрібно його помити. Ремінь необхідно максимально витягнути, як слід випрати і дати йому висохнути. Після такої хімчистки він буде ковзати, як новенький.

Цю процедуру варто робити хоча б раз на рік. Якщо лінь робити самому, то під час прибирання салону, можна попросити мийників провести процедуру чищення ременя за вас, але вже за додаткову плату.