Поліція відкрила справу через напад військових на правоохоронців на блокпосту в Харкові — Події

Поліція відкрила справу через напад військових на правоохоронців на блокпосту в Харкові - Події

Фото: t.me/vallholl

Слідчі розпочали кримінальне провадження за фактом погроз правоохоронцям на блокпосту в Харкові з боку чоловіків у військовій формі. Про це 1 жовтня повідомила поліція Харківської області.

— Слідчі внесли відомості в ЄРДР за ч. 1 ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування здійснюють слідчі Харківського РУП № 2 під процесуальним керівництвом військової прокуратури, — йдеться на сайті поліції Харківської області.

У поліції розповіли, що 29 вересня близько 15:00 до одного з блокпостів на виїзді з Харкова під’їхали чотири позашляховики. З них вийшли чоловіки у військовій формі, погрожували вогнепальною зброєю усьому зведеному загону, до складу якого входять поліцейські, прикордонники, нацгвардійці, представник військової служби правопорядку. Вони вимагали припинити перевірки та огляди їх транспортних засобів під час проїзду через блокпости. Після “короткої суперечки” вони поїхали з місця інциденту.

У поліції зазначили, що на блокпостах правоохоронці виконують свої функціональні обов’язки відповідно до чинного законодавства в умовах воєнного часу для запобігання потрапляння в Харківську область незаконної зброї, наркотиків та вибухонебезпечних речовин. Поліція закликала “усіх без винятку” з повагою ставитися до законів України.

У неділю у мережі розповсюдили відео, на якому нібито бійці зі спецпідрозділу ГУР “Кракен”, погрожуючи зброєю, наказали поліцейським на блокпосту лягти на землю. Чоловікам у військовій формі нібито не сподобалися перевірки у той день на блокпостах машин військової частини 0458. Вони заявили, що поліцейські мають допомагати військовим, а не заважати.

Джерело