Поліпшилися показники економічного оптимізму українців — дослідження

Поліпшилися показники економічного оптимізму українців - дослідження

Фото: Regnum Індекс економічних очікувань у лютому зріс на 3,4 п. — до 112,2 п.

Фахівці відзначають тенденцію до зростання Індексу споживчих настроїв та покращення Індексу девальваційних очікувань.

Індекс споживчих настроїв в Україні в лютому 2023 року зріс на 2,7 пункту і склав 86,5 п. Крім того, зросли індекси доцільності робити великі закупівлі, очікуваних змін матеріального стану та очікуваного розвитку економіки протягом найближчого року. Про це свідчать дані щомісячного дослідження компанії Info Sapiens.

Індекс поточного положення (ІПП) зріс і становить 48,1, що на 1,7 п. вище за рівень цього показника в січні.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) у лютому зріс на 3,4 п. та становить 112,2 п.

Показник індексу очікуваної динаміки безробіття у лютому зменшився на 4,1 п. та становить 125,2 п.

Індекс інфляційних очікувань зріс на 0,2 п. та становить 178,2 п., а Індекс девальваційних очікувань зменшився на 12,8 п. та становить 135,1 п.

«Індекс споживчих настроїв продовжує залишатися без істотних змін, спостерігається лише обережна тенденція до його зростання у лютому. Водночас покращився Індекс девальваційних очікувань. Впевненість у національній валюті та робочих місцях зараз найвища за період починаючи із зими 2021-2022 року», — коментують у Sapiens.

Індекс споживчих настроїв України визначається, виходячи з вибіркового обстеження домашніх господарств країни. У ході дослідження опитують 1000 осіб віком від 16 років.

Значення індексів можуть змінюватися в межах від 0 до 200. Значення дорівнює 200, якщо всі громадяни позитивно оцінюють економічну ситуацію. Індекс дорівнює 100 тоді, коли частки позитивних та негативних оцінок однакові. Значення індексу менше 100 означає, що у суспільстві переважають негативні оцінки.

Нагадаємо, за підсумками лютого падіння ВВП склало 26%, що істотно краще за показник січня, який склав 32%.

Мінекономіки покращило дані щодо ВВП за минулий рік

Джерело