Помилки літньої мийки автомобіля, які здійснюють майже всі автовласники

Робити це потрібно правильно.

Згодом автомобіль набуває характерні сліди експлуатації навіть у акуратного водія. Пил, вигоряння лакофарбового покриття, потерті фари і лобове скло, на якому ще з зими можна розглянути застарілі жирні плями, завдяки яким видимість навіть вдень погіршується через появу відблисків. І далеко не всі автовласники доглядають за автомобілем правильно, через що перераховані нижче проблеми можуть посилюватися, інформує Ukr.Media.

Мийка автомобіля — обов'язковий пункт у догляді за ним. Однак багато автовласників навіть не уявляють, що водні процедури, якими вони балують свій транспортний засіб, часом, можуть нашкодити йому. Так, уявна проста і буденна мийка стає грізною зброєю в руйнуванні лакофарбового покриття.

Знущанням для кузова є його протирання від пилу на суху і сухою ж ганчіркою. Вся річ у тім, що весь цей пил не така вже й нешкідливий. Дрібнодисперсна суспензія, що осіла на лакофарбовому покритті вашого автомобіля, якщо її протирати на суху, перетворюється на подобу наждачного паперу, і легко дряпає лак.

Миття машини холодною водою в спеку — злочин. Сильний перепад температури поза всякими сумнівами негативно впливає на лакофарбове покриття. Мікротріщини, які при цьому можуть з'являтися — пряма дорога до локальних вогнищ корозії. Це все одно, що при морозі обдати кузов окропом — ефект той же. Тому мийка повинна здійснюватися теплою водою.

Використання сильного напору при митті підкапотного простору також веде до проблем. Гострий і сильний струмінь легко може перерізати проводку або ж зіпсувати стільники радіатора. В результаті машина може зазнавати труднощів із запуском або ж перегріватися. А ще можна пошкодити всілякі датчики, якими напхані сучасні автомобілі. Ціна деяких з них може вас неприємно здивувати.

Багато автомобілістів, в бажанні заощадити, користуються послугою експрес-мийки, коли машину промивають, але не витирають насухо. Але ж краплі, що зібралися на поверхні кузова, поки вони не висохли, є подобою маленьких лінз. Сонячні промені, заломлюються і сфокусовані ними, стають ще більш агресивними, і буквально випалюють на кузові ділянки лакофарбового покриття, залишаючи вигорілі плями.

Улюблений засіб для самостійної мийки автомобіля у багатьох автовласників є відро і поролонова губка. Це в корені неправильно. Найкраще використовувати безконтактну мийку. А на місця особливих забруднень наносять спеціальні засоби і використовують щітку. Губка ж збирає в свої пори піщинки, якими легко подряпати кузов.

Доглядати за автомобілем потрібно обов'язково. І літо — саме час присвятити своїй машині трохи більше часу. Можна підлатати отримані за зиму рани. Привести в порядок зовнішній вигляд і салон. І звичайно ж влітку набагато простіше підтримувати охайний вид транспорту. Головне, не забувати, що робити це потрібно теж правильно.

Джерело