Поради які допоможуть водити машину вночі не гірше, ніж вдень

Чого категорично не можна робити в темряві за кермом.

Їзда вночі схожа на випадок долі, де будь-який момент може виявитися останнім. Нічні аварії, зазвичай, важче денних через відсутність на дорогах пробок і скупчення машин, а отже, більш високих швидкостей. До того ж, вночі також повно втомлених, і часто нетверезих водіїв, інформує Ukr.Media.

Так, темрява — друг молоді, яка тільки-тільки отримала водійськими правами, але не досвід водіння. Загалом, ризики підвищуються багаторазово. Однак, є поради, що потрібно робити, щоб їздити вночі, ну майже як вдень.

Денний час доби — час заторів на дорогах і великої кількості дрібних аварій через те, що водії сидять одночасно і за кермом, і в телефонах. Але, з настанням ночі, характер, як і тяжкість ДТП, змінюються. Збільшується швидкість потоку, падає видимість, на дорогу виїжджають любителі "відмороженої" нічної їзди, молодь і нетверезі водії. І як це не здасться дивним, вночі ризики істотно підвищуються. Тому як наслідки аварії в нічний час доби часто виявляються важчими.

Наприклад, виїхавши за місто в світлі дня, водій відмінно орієнтується в дорожній обстановці, тому як і погода, і видимість дозволяють. Однак вночі все змінюється. Заміські траси мало, де освітлені. А між тим, швидкість руху на них явно більша, ніж у місті. Плюс відсутність машин і втома дуже розслаблює пильність. А на дорозі все відбувається раптом. Раптом з-за куща вибігла величезна собака або лось. Раптом на дорогу виїхав новачок, і переплутавши педалі, викотився прямо перед машиною, що їде головною дорогою. Раптом дорогу переходять нетверезі пішоходи. І роблять вони це, зрозуміло, не в належному місці. Загалом, треба дивитися й дивитися. І розслаблятися не час. Але як убезпечити себе від усіх цих "раптом"? Адже трапляються ситуації, коли потрібно їхати у справах саме вночі. Що ж, ловіть лайфхаки.

​По-перше, дотримуйтесь дистанції автомобіля що їде попереду. А в нічний час доби її і зовсім краще збільшити. Можливо, ця хитрість вам ніколи не стане в нагоді. Але при виникненні нештатної ситуації гальмівний шлях вашої машини в цьому випадку не буде перевищувати видиму в світлі фар частину дороги. Та й взагалі, завжди краще мати запас для маневру будь то гальмування або об'їзд раптово виниклої перешкоди.

При нічній їзді дуже легко заснути. На жаль, немає способів стрімко переформатувати фізіологію організму, щоб по клацанню пальців взяти і проїхати за ніч тисячу кілометрів і не втомитися. Спати буде тягнути всю дорогу. А втомлений водій погано реагує на ситуацію що раптово розвивається. До того ж, думаючи про те, щоб не заснути, водій легко засинає буквально на кілька секунд, за які автомобіль пролітає кілька сотень метрів. І тут вже як пощастить. Загалом, не варто випробовувати долю. Якщо потрібно їхати вночі, то напередодні краще лягти і поспати. Хилить в сон — зупинились і подрімали пів години. Не варто витрачати час на каву та енергетики. У першому випадку, ефект короткочасний. У другому — колосальна шкода організму.

​Забудькуватих водіїв також повно на нічних дорогах. Згадайте, скільки разів за поїздку вас засліплювало світло фар зустрічного транспорту. У одних вони неправильно налаштовані. Інші просто втомилися, і забули переключиться. У третіх цей процес автоматичний, але електроніка спрацьовує занадто пізно, встигнувши засліпити вас. Брудне, подряпане або тріснуте скло у вашій машині підсилює цей ефект.

Якщо вас засліпили, в цей момент, головне, не втрачати самовладання, і не панікувати. Потрібно зробити наступне: включіть "аварійку", і починайте акуратно пригальмовувати. При цьому у жодному разі не міняйте напрямок руху. На узбіччі може стояти припаркована вантажівка або натовп пішоходів. Тому вам потрібно протриматися в смузі буквально кілька секунд, за які видимість відновиться. І, звичайно ж, не варто продовжувати їздити з розбитим лобовим склом.

Як би там не було, тверезо оцінюйте свої сили і можливості. Без гострої потреби не варто випробовувати долю, і відправлятися в далекі нічні поїздки. А якщо виходу немає, і потрібно їхати, то виконуйте прості правила безпеки, зберігайте пильність і увагу, і, звичайно ж, тримайте свій автомобіль в хорошому технічному стані.

Джерело