Поради водіям: що треба пам’ятати при нічному керуванні автомобілем

Найпоширеніші помилки водіїв в темний час доби.

Водіння в нічний час потребує особливої уваги та концентрації, бо приховує в собі величезну кількість небезпек, інформує Ukr.Media.

Постраждати може як сам водій, так і ті, хто опиниться на дорозі. Водій повинен бути пильним, вирушаючи в поїздку в нічний час. Сонний стан знижує концентрацію і збільшує ймовірність ДТП.

Фактори, які можуть зіграти злий жарт з вами на дорозі:

Світлова сигналізація

Вирушаючи в нічну поїздку, слід перевірити роботу перемикання дальнього і ближнього світла. Всім відомо, що дальнє світло може засліпити зустрічних водіїв. Подбайте про перемикання на ближнє світло при зустрічах і обгонах.

Відсутність автоматичного регулювання фар не знімає відповідальності з водія. У цьому випадку необхідно перемикати фари вручну.

Дві справні фари

Подбайте про те, щоб у вас з собою були запасні лампочки для фар. Одна фара знижує видимість габаритів зустрічного автомобіля. Тому є ймовірність зачепити один одного.

Також одна фара не дозволяє точно визначити, з якою швидкістю їде зустрічний автомобіль. Тому, при зустрічі з такою машиною, краще тримати ногу на педалі гальма.

Підйоми та повороти вночі

На підйомах і поворотах також слід вмикати ближнє світло. Дальнє світло обов'язково засліпить зустрічного водія. Кожен новий поворот і підйом слід оцінювати як потенційну небезпеку. Слід взяти до уваги той факт, що автомобілі з АКП, при скиданні газу різко сповільнюють швидкість. Велика небезпека тут в тому, що при цьому не загоряються стоп-фари.

Брудне скло

Брудне або запилене скло не так заважає вдень, як вночі. Особливо в нічний час доби, освітлення змінюється і видимість погіршується. Тому варто мити авто перед нічною поїздкою.

Монотонний рух

У нічний час якісна дорога, через деякий час, діє на водіїв монотонно. Поступово знижується увага, пильність зникає і водій може заснути. Щоб цього уникнути потрібно дотримуватися правил нічного водіння.

Поява машини на зустрічній смузі

Більшість водіїв, коли бачать зустрічну машину на своїй смузі, впадають в паніку і не знають що робити. Для цього необхідно сигналити та блимати фарами зустрічному водію.

Також слід йти з'їхати на узбіччя, щоб не стати учасником ДТП. Миготливі фари та сигнал зможуть розбудити водія, в тому випадку, якщо він заснув або витає в хмарах.

Швидкість руху по нічній трасі

Чим нижче освітлення на дорозі й гірше видимість на ній, тим нижче повинна бути швидкість автомобіля. Якщо у вашого авто все в порядку з освітленням і вам чудово видно дорогу, то це не значить, що в інших водіїв так само. Можливо інші погано бачать ваш автомобіль.

Тому перед виїздом слід перевірити та протерти стоп-сигнали й передні фари. Стоп-сигнали обов'язково повинні працювати при поїздках в межах міста. Рекомендується не набирати високу швидкість навіть якщо дорога порожня.

Джерело