ППО України змушена економити ракети — Білий дім

ППО України змушена економити ракети - Білий дім

Фото: скриншот Джон Кірбі розповів про наслідки затримки американської допомоги для України

Українським військовим доводиться «ухвалювали важкі рішення» щодо того, скільки ракет протиповітряної оборони використати.

Українські сили протиповітряної оборони були вимушені економити ракети під час ракетної атаки у вівторок, 23 січня, оскільки досі існує невизначеність щодо наступних американських поставок. Про це на брифінгу заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі.

За його словами, Збройні Сили України «ухвалювали важкі рішення» щодо того, скільки ракет протиповітряної оборони використати, оскільки відсутність рішення щодо продовження фінансування військової допомоги від США змушує залишити частину ракет «на інший день».

«Ми не бачимо жодного серйозного поштовху з боку росіян до якогось наземного наступу, і я не виключаю, що вони не намагатимуться робити це… але те, що вони роблять, – це намагаються вивести з ладу українські системи протиповітряної оборони, а ці системи ППО досить ефективно збивають з неба багато чого з того, що пролітає. Очевидно, їм байдуже, що вони не влучають у все, але саме тому так важливо, щоб ми отримали це додаткове фінансування, тому що, як я вже казав раніше, українці ухвалювали важкі рішення на полі бою про те, чим вони збираються стріляти, а що вони збираються приберегти на інший день», – сказав Кірбі.

Виступаючи на брифінгу 23 січня, Кірбі зазначив, що «атаки на об’єкти цивільної інфраструктури, житлові будинки і райони – це знову ж таки не те, чого Путін не цурався в минулому, щоб зламати волю українського населення і його оборону».

Нагадаємо, у ніч проти вівторка ворог завдав комбінованого ракетного удару по Україні, застосувавши крилаті, балістичні, авіаційні та зенітні керовані ракети. Сили ППО знищили 21 російську ракету. У Києві, Харкові та Павлограді є жертви та постраждалі. Так, у Києві поранення отримали 20 осіб, також повідомлялося про відомо про одну загиблу жінку. Зафіксовані численні пошкодження і руйнування у різних районах. У Харкові загинуло шестеро людей, ще 57 осіб були поранені, серед них 8 дітей.

Джерело