Президент подякував партнерам ЄС за 50 млрд

Президент подякував партнерам ЄС за 50 млрд

Фото: Офис президента Президент України Володимир Зеленський

Важливо, щоб у перші два роки Україна отримувала транші по 18 млрд євро, надалі стійкість держави зростатиме, підкреслив український лідер.

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 1 лютого у своєму відеозвернені подякував партнерам з ЄС за 50 мільярдів євро та повідомив, як відбудеться розподіл коштів. 

«Сьогодні — довгоочікуване рішення Євросоюзу: 50 мільярдів євро для України. Програма підтримки. Довготривала — на чотири роки. І це означає, що українці мають фінансові гарантії для нашої соціальної стабільності. Рішення ухвалене сьогодні на Європейській раді — на рівні лідерів», — сказав він. 

Зеленський відзначив, що важливо, аби розподіл цих коштів відбувся за аналогією до попереднього формату підтримки.

«Перші два транші потребуємо більшої суми — 18 млрд євро на рік, а далі стійкість держави буде більшою», — заявив Зеленський.

Він зазначив, що завдяки довготривалій програмі підтримки від ЄС українці мають фінансові гарантії для соціальної стабільності.

«Європа продемонструвала саме таку єдність, яка потрібна. 27 країн — разом. Інституції Євросоюзу — у повній взаємодії. Це чіткий сигнал Москві, що Європа вистоїть і що Європу не зламати будь-якими деструктивними хвилями, які завжди придумують у Кремлі», — наголосив Глава держави.

Зеленський також додав, що голосування за допомогу — це чіткий сигнал через Атлантику про те, що Європа бере на себе зобов’язання.

Нагадаємо, 1 лютого проходить позачерговий саміт Європейської Ради. Його головним питанням стало затвердження чотирирічного пакета фінансової допомоги Україні в розмірі 50 млрд євро, який був заблокований Угорщиною на саміті в грудні 2023 року.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що готовий погодитися на створення Фонду для України, але за умови, що його переглядатимуть щороку і затверджуватимуть одноголосно.

Сьогодні стало відомо, що лідери ЄС схвалили виділення для України 50 млрд євро в межах програми Ukraine Facility.

Джерело