Причини великої витрати пального — чому деякі водії про них забувають

Як розумно заощадити на бензині.

Експерти нагадали, як розумно заощадити на бензині та не нашкодити двигуну. Багато чого залежить не тільки від технічного стану автомобіля, а й від поведінки водія, інформує Ukr.Media.

Качаємо колеса

Якщо ви збираєтеся більшу частину часу їздити асфальтом, лише зрідка з'їжджаючи на грунтовку, є сенс злегка підвищити тиск в шинах — на 0,1-0,2 бара. Багато на цьому не виграєте, але все складається з дрібниць. Хоча б на 1-2% економії палива можна розраховувати.

Багато автовласників забувають перевіряти тиск у шинах. Адже від того, як вони накачані, залежить не лише витрата палива, а й ресурс багатьох елементів ходової частини.

Вибираємо паливо

Неправильний спосіб економії — перехід на дешевший низькооктановий бензин, якщо той не рекомендований автовиробником. При поломці двигуна сервісмени відразу відправлять пробу з бака на експертизу. І якщо там виявиться "неправильне" паливо — прощавай, гарантія. З цієї ж причини не варто шукати непривабливу АЗС із найнижчими цінниками подалі від міст.

А ось використання в сильну спеку бензину АІ-98 може запобігти згубній для двигуна детонації. Правильніше називати це не додатковими витратами на паливо, а відкладеної економією. Ви продовжуєте термін служби двигуна і уникаєте передчасних дорогих ремонтів.

Закриваємо вікна

Вічна суперечка, що вигідніше з погляду витрати палива — відкривати вікна або включати кондиціонер. І однозначної відповіді немає. Багато залежить від конкретних умов — на результат впливають тип і потужність двигуна, аеродинаміка машини і навіть напрям вітру.

Очевидно тільки одне: і відкриті вікна, і кондиціонер, що працює, підвищують витрату палива приблизно на 0,5-1,0 л/100 км.

Змінюємо фільтр

Пил, тополиний пух, комахи — їх затримує повітряний фільтр, пропускаючи в двигун тільки чисте повітря. Тому час від часу його треба міняти. При сильно забрудненому фільтрі погіршується наповнення циліндрів, а, відповідно, зростає витрата палива. Ефект від своєчасної заміни може становити близько 2%.

Змінюйте його не рідше, ніж рекомендує виробник автомобіля.

Людський фактор

Найбільші витрати пального залежать від стилю їзди. Різкі прискорення та гальмування, їзда на високих швидкостях, часті необґрунтовані обгони — все це згубно позначається на економічності. Кількість спалених літрів бензину спокійних та імпульсивних водіїв на одній і тій же дорозі та на однакових автомобілях може відрізнятись удвічі та навіть більше.

Що цікаво — їзда на високих швидкостях швидше втомлює. Людина зі спортивним стилем їзди змушена частіше зупинятися на відпочинок та заправку. Тому середні швидкості на довгих дистанціях у водіїв з різним темпераментом відрізняються незначно, а то й зовсім виявляються схожими.

Інший цікавий факт: витрата на відносно вільній трасі часто буває вищою, ніж на завантаженій. В останньому випадку ви рухаєтеся в щільному потоці досить рівномірно і на невисокій (економічній!) швидкості. А порожня дорога часто провокує пришпорити коней, яких неминуче доведеться годувати більше.

Знизити масу машини

Потрібно раціонально знизити масу машини настільки, наскільки це можливо. Кожен автолюбитель має свої способи розвантаження — найчастіше варто звільнити дах і розібрати багажне відділення. Не потрібно залишати в машині те, що з якихось причин деякий час не використовується.

Джерело