Причини, за якими може обірватися ремінь ГРМ та як запобігти поломці

В зоні ризику 50% автомобілів.

На багатьох сучасних автомобільних двигунах для приводу розподільних валів використовується компактний і тихий в роботі зубчастий гумоармований ремінь ГРМ. Його обрив може привести до поломки головки блоку циліндрів, пошкодження поршнів і погнутих шатунів. У гіршому випадку після обриву ременя ГРМ знадобиться капітальний ремонт мотора, інформує Ukr.Media.

Експерти назвали шість причин, за якими може обірватися ремінь ГРМ. Небезпечну поломку можна запобігти, якщо вчасно ремонтувати двигун і не економити на запасних частинах.

Природний знос ременя ГРМ

Ремінь ГРМ необхідно регулярно міняти. Термін служби деталі залежить від моделі автомобіля і навіть на однакових двигунах може відрізнятися в кілька разів. Фахівці радять першу і другу заміну проводити за регламентом, а далі міняти ремінь ГРМ дещо частіше, ніж радить виробник. На старому автомобілі зношуються шківи і розсихаються кожухи ременя, що підсилює знос деталі.

Навіть якщо автомобіль їздить мало, ремінь ГРМ потрібно час від часу замінювати. Експерти рекомендують ставити нову деталь і при покупці автомобіля з пробігом.

Заклинили ролики

Приводний ремінь може отримати пошкодження від роботи по роликах, що заклинили. Високоміцні нитки, що відокремлюються від ременя, легко застряють між шестернею приводу і ременем ГРМ. Після цього деталь зазвичай рветься, попереджають експерти.

Несправність можна виявити самостійно. Для цього необхідно послухати, як працює мотор в районі ремінного приводу при натисканні на педаль газу. Виючі звуки свідчать про проблему з приводом, що вимагає ремонту. Запобігти поломку допоможе регулярна заміна приводного ременя, його роликів і роликів ременя ГРМ.

Неякісні запасні частини

Експерти радять при заміні деталей, що обертаються разом з ременем ГРМ, використовувати тільки оригінальні деталі або перевірені аналоги. Особливо уважно вони рекомендують підходити до вибору самих ременів. Дешеві аналоги можуть швидко вийти з ладу.

Неякісний ремонт

Установка ременя ГРМ і приводного ременя — складна процедура. Неправильно натягнуті ремені швидко обриваються або злітають. На помилку натягу може вказувати сильне виття ременя при збільшенні оборотів колінвала.

При неправильній установці кожухів ременя ГРМ захист може пошкодити деталь. Якщо при ремонті двигуна кожух взагалі не поставили, то ремінь швидко вийде з ладу через сміття, що потрапляє в нього.

Попадання технічних рідин

Фахівці радять відразу ж усувати патьоки мастила або антифризу в районі приводу ГРМ. Технічні рідини руйнують ремінь. Вони можуть витікати з негерметичних сальників. Іноді ремінь ГРМ виявляється залитий мастилом при неакуратній заміні.

Сильні морози

Поки двигун можна запустити без підігріву, справний ремінь ГРМ не страждає від морозів. Але в сильні холоди спроба завести з буксира замерзлий автомобіль може привести до негайного обриву ременя.

Джерело