Причини збільшення витрати палива

Підвищена витрата палива — це не лише збільшення кількості візитів на заправку, але й удар по бюджету автомобіліста.

Робочі рідини

Звичайно ж, найбільш банальна причина підвищеної витрати — використання неякісного палива. Якщо бензин або дизель за своїм хімічним складом не відповідають нормативам, то його згоряння відбувається позаштатно. А це означає, що блок управління двигуном намагається виправити проблему і дає команду збагатити суміш, подавши більше палива. Щоб не спускати гроші в трубу разом з не повністю згорілим паливом, краще заливати пальне на заправках відомих мережевих компаній, інформує Ukr.Media.

На витрати палива також може впливати неякісне моторне мастило або його несвоєчасна заміна.

Електронний блок управління

Робота сучасного двигуна залежить від великої кількості факторів, а сам мотор управляється комп'ютером. Залежно від показань безлічі датчиків, "мізки" підлаштовують роботу виконавчих механізмів (частоту і час роботи форсунок, кут запалювання, кут уприскування, відкриття дросельної заслінки, тиск палива і так далі) під поточний режим руху. Якщо показання від якого-небудь несправного датчика видають некоректні дані, то ЕБУ вибирає для мотора помилкову програму, що може викликати неправильне згоряння паливоповітряної суміші і, отже, підвищена витрата палива. На щастя, зазвичай, якщо один з датчиків видає неточні дані, то на приладовій панелі загоряється індикатор "Check engine".

У цьому разі варто звернутися на сервіс, де фахівці знайдуть помилку і допоможуть зрозуміти, який виконавчий механізм або датчик вимагає заміни.

Датчик масової витрати повітря

Окремо слід зазначити датчик масової витрати повітря. Адже негерметичність каналів подачі повітря до нього веде до спотворень свідчень реальної витрати повітря і фактичної, яка потрапила в камеру згоряння. Звідси — невірне стехіометричне співвідношення горючої суміші і робота ДВС в напіваварійному режимі з усіма витікаючими наслідками.

Ось чому при діагностиці автомобіля зі скаргами на нерівну роботу двигуна і підвищену витрату майстер, передусім, перевіряє датчик масової витрати повітря (ДМРВ).

Паливний фільтр

Не завжди у великій витраті палива винна електроніка. Причиною може бути і забитий паливний фільтр.

У цьому разі тиск палива падає нижче розрахункового, і ЕБУ дає команду на більш тривале відкриття форсунок, щоб привести подачу палива в норму. Начебто нічого страшного, але є один нюанс — при забитому паливному фільтрі тиск стрибає з високою частотою і вкрай нестабільно, тому електронні "мізки" просто не встигають підлаштовуватися під зміни, що викликає нерівне надходження палива в камеру згоряння і непередбачувані (найчастіше підвищені) витрати.

Повітряний фільтр

Ще один фільтр, що впливає на витрату палива, — повітряний. Вважається, що загальна конструктивна особливість поршневих ДВЗ — нестача повітря, яке необхідне для повного згоряння палива.

А тепер уявіть, наскільки стає складніше мотору всмоктувати повітря, коли повітряний фільтр забитий пилом і брудом. До того ж, у цьому разі мотор сильніше навантажується і витрачає більше палива. Саме тому повітряний фільтр змінюють при кожній зміні моторного мастила.

Система випуску

Щоб ДВС справно працював, він повинен не лише "вдихати", але ще й вільно "видихати" через систему випуску. При закоксованих випускних каналах ГБЦ або забитому каталізаторі, що створюють опір виходу відпрацьованих газів, двигуну доводиться витрачати більше енергії на "вичавлювання" продуктів згоряння палива. Отже, для збереження робочої потужності мотору доводиться спалювати більше "горючки".

Поршнева група

Знос поршневої групи — цілком звичайне явище для двигунів з великим пробігом (понад 100 000 км). На "втомлених" моторах збільшення споживання пального пов'язане з порушенням компресії в циліндрах.

Якщо вона недостатньо висока, показники віддачі мотора погіршуються і для досягнення необхідної віддачі двигуну потрібно спалювати більше палива. Частина якого, до речі, згоряє не повністю, оскільки всі процеси спочатку розраховані на штатну компресію. Саме тому більшість вікових автомобілів стають все більш вимогливі.

Додаткове обладнання

Не всі причини підвищеної витрати палива пов'язані з технічними нюансами. На витрату палива впливає і навісне устаткування — кондиціонер, потужна аудіосистема, освітлення та інші серйозні споживачі електроенергії, які навантажують генератор, який пов'язаний ремінним приводом і двигуном. А підвищені витрати енергії ДВС на обертання генератора провокує підвищений "апетит" мотора.

Шини

Покришки теж впливають на витрату палива! Наприклад, низький тиск в шинах веде до підвищеного опору кочення. А це означає, що частина палива витрачається на подолання опору і не перетворюється в реальну роботу з пересування автомобіля в просторі — звідси і підвищена витрата.

Саме для того, щоб ще покращити показники витрати палива і запасу ходу, на гібридні автомобілі і електрокари встановлюють вузькі і жорсткіші покришки.

Стиль водіння

Найбільш очевидна причина. Активні розгони і гальмування, а також агресивна їзда неминуче позначається на "ненажерливості".

При активному уповільненні робота, витрачена на розгін, перетворюється у даремну теплову енергію гальмування. Відповідно, витрачені корисні ресурси (паливо) витрачаються без користі. Тому, щоб ефективно використовувати "горючку", потрібно намагатися більше рухатися накатом і за можливості менше натискати на педаль гальма.

Джерело