Про що мають пам’ятати водії з настанням весни

Навіть настання весни не є приводом для розслаблення на дорозі.

Можна вважати, що весна повністю вступила у свої права, а це означає, що для автомобілістів починається непростий час. Від вирішення зимових питань поступово переходимо до весняних, а їх, до слова, чимало. Сьогодні поговоримо про важливі моменти керування автомобілем за умов підвищеної вологості і погоди, що змінюється майже щодня, інформує Ukr.Media.

Лід досі ще небезпечний

Буквально днями ми раділи сухому асфальту і цілковитій відсутності снігу… а сьогодні вже щосили мете, чого не було навіть у лютому. У результаті такої погодної мінливості на дорогах на водіїв може чекати неприємний сюрприз у вигляді тонкого, але неймовірно слизького льоду. Добре, якщо ви не встигли замінити гуму і цілком здатні впоратися зі складною дорогою, але небезпека чекає на вас на ділянках, куди не потрапляє сонячне світло — у затінку тонкий лід майже не помітний, а водій не очікує на підступ. Будьте максимально уважними!

Асфальт теж не подарунок

Навіть якщо вам пощастило і ви не натрапили на крижану ковзанку на дорозі, перешкодою для комфортної поїздки може стати сніг, який може випасти абсолютно раптово. Найнеприємніше у припорошеній дорозі — навіть спеціальним шинам важко "знайти контакт" з поверхнею асфальту. Результат такої весняної поїздки може бути найбільш неприємний, тож намагайтеся дотримуватися швидкісного режиму і не прискорюйтеся навіть на порожній дорозі.

Обережно, велосипедисти!

Напевно, велику конкуренцію автомобілістам навесні складають саме велосипедисти, які, нарешті, дістали свої транспортні засоби з балконів і підготували до нового сезону. Варто врахувати, що цього року велосипедистів стало як мінімум у півтора рази більше, якщо порівнювати з минулим роком. Якщо взимку ви могли натрапити на одного-двох відчайдушних спортсменів, сьогодні важливо дивитися на усі боки, щоб випадково не зачепити любителів двоколісного транспорту на складній розв'язці.

Як у тумані

Навесні ще однією серйозною проблемою може стати ранковий туман, щільність якого може стати критичною навіть для досвідченого автолюбителя. Добре, якщо у вас є можливість перечекати або нема потреби виїжджати на велике шосе — протитуманні фари вас врятують, проблеми можуть початися з сусідами за трасою, які не завжди можуть впоратися з керуванням. Тут важливо повністю сконцентруватися на дорозі і стежити, що відбувається поруч, щоб вчасно зреагувати.

Увага на пішоходів

Як ми вже говорили, хоч сніг і розтанув, виникають інші проблеми. Дощі і грози незабаром перетворять дороги на справжнісінькі річки, де потрібно не лише вчасно впоратися з керуванням, але й подумати про людей на тротуарі — намагаючись обігнати сусіда за смугою, ви можете зіпсувати настрій пішоходу, забризкавши його хвилею не найчистішої води. Взагалі, важливо стежити за швидкісним режимом і відкласти швидкісні поїздки як мінімум до початку червня, коли дороги більш-менш просохнуть.

Джерело