Прокуратура у Польщі відкрила справу щодо розсипаного українського зерна

Районна прокуратура міста Холм Люблінського воєводства розпочала слідство за фактом висипання зерна з українських вантажівок перед переїздом у Дорогуську.

Про це повідомила речниця Окружної прокуратури в Любліні Агнєшка Кемпка, передає Укрінформ з посиланням на Farmer.pl.

"Розслідування розпочато за двома напрямками — це знищення майна та порушення митної безпеки. У справі тривають процесуальні дії. Ми опитуємо свідків, забезпечуємо моніторинг і документацію з цих трьох вантажівок", — підкреслила Кемпка.

Слідство веде районна прокуратура у Холмі. За скоєні дії загрожує до п'яти років ув’язнення.

Як відомо, інцидент з висипанням зерна з трьох українських вантажівок стався в неділю близько 12.30 (за київським часом) на автодорозі № 12, що веде до прикордонного переходу в Дорогуську поблизу місця протесту фермерів. За попередніми даними поліції, учасники акції зірвали митні пломби з трьох вантажівок, які їхали з України, в результаті чого зерно частково висипалося на дорогу. За підрахунками, з кожної вантажівки висипалося близько тонни зерна.

Як повідомили агентству у поліції Холма, станом на вчора поліція не затримала жодної людини, причетної до інциденту з розсипанням зерна.

Як повідомив посол України в Польщі Василь Зварич, українська сторона вимагає знайти і притягнути до відповідальності осіб, причетних до розсипання зерна з опломбованих вантажівок, які рухалися транзитом через Польщу до Литви.

Джерело