Пропускну спроможність ПП Рені планують збільшити в 7,5 раза

Пропускну спроможність ПП Рені планують збільшити в 7,5 раза

Фото: bessarabiainform Мінвідновлення має намір збільшити пропускну спроможність ПП «Рені» в 7,5 раза

Заступник міністра повідомив, що є домовленість із молдовською стороною щодо розвитку ПП Рені-Джурджулешти-Галац.

Мінвідновлення працює над проєктом збільшення пропускної спроможності ПП Рені з нинішніх 40 до 300 вантажних транспортних засобів (ТЗ) на добу. Про церозповів заступник міністра Сергій Деркач в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

«Ми вже готові розпочати проєктування пункту пропуску Рені. Проте є питання щодо дороги, і ми будемо з ним звертатися до Євросоюзу. Наразі шлях, який веде до Рені, має по одній смузі в кожному напрямку. Цього недостатньо. Там потрібно збудувати як мінімум ще одну смугу, а то й дві, й тоді в нас буде гарний пункт пропуску», — зазначив він.

За словами Деркача, є домовленість із молдовською стороною щодо розвитку ПП Рені-Джурджулешти-Галац.

«Хочемо побудувати спільний пункт пропуску на території України — Рені. Маємо перемовини з Румунією про те, що в Галаці буде одразу їхній пункт пропуску, а молдовська частина буде виключно транзитною. Це значно пришвидшить час проходження вантажів», — сказав заступник міністра.

Деркач додав, що розглядається питання, щоб ПП був виключно для комерційного транспорту і через нього перетинали кордон виключно вантажні транспортні засоби, а також, можливо, автобуси. Приватний транспорт планується перенаправити на інші найближчі пункти пропуску, щоб розвантажити Рені й дати можливість проїжджати тільки вантажному транспорту.

«Зараз там (через ПП Рені — ред.) проходить до 40 транспортних засобів. І це в напрямку портів! Як я вже казав, у нас на Ягодин в окремі дні їде до 680 транспортних засобів. Наша мета збільшити пропускну спроможність щонайменше до 300 вантажівок на добу», — заявив посадовець.

Він наголосив, що на зустрічі в Молдові 12 жовтня представники ЄС підтвердили, що проєкт для них є пріоритетним, і вони мають намір сприяти його розвитку, щоб прискорити шлях до портів.

Загальна цифра інвестицій усіх проєктів по Молдові — близько восьми млрд грн (це будівництво доріг, нових ПП, розбудова наявних пунктів пропуску, супутньої інфраструктури). Щодо ПП Рені — це близько 5,9 млрд грн.

Нагадаємо, Україна відкриває міжнародний пункт пропуску Кучурган в Одеській області, який був закритий з початку війни.

Як повідомлялося, в Україні у найближчі три роки заплановано відкриття восьми нових пунктів пропуску.

Джерело