Прорив фронту біля Авдіївки: що відомо

Прорив фронту біля Авдіївки: що відомо

Фото: Getty Images Армія РФ просувається на Авдіївському напрямку

Німецький військовий аналітик Юліан Рьопке заявив про прорив фронту та просування росіян в Очеретиному.

Російська армія в Донецькій області прорвала український фронт поблизу Авдіївки, заявляє німецький журналіст BILD та експерт з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. За його словами, просування окупантів відбулося на північно-західному напрямку від міста і ворог нібито увійшов до селища Очеретине. Так як офіційного підтвердження цій інформації від Сил оборони немає, зібрав всі інші наявні данні.

Прорив біля Авдієвки

Про просування російської армії на північний захід від Авдіївки повідомляв американський Інститут вивчення війни. Експерти з посиланням на кадри від 20 і 21 квітня стверджують, що окупанти закріпились в східній частині Очеретиного.

Як додає Рьопке, за сьогодні, 22 квітня, росіяни просунулися вздовж залізниці на три км углиб українських позицій і все ж таки увійшли до Очеретиного. ЗСУ кілька місяців успішно тримали оборону на цьому напрямі, але тепер залишили позиції з невідомих причин, додає журналіст.

Прорив фронту біля Авдіївки: що відомо

 BILD  

Водночас він зазначає, що російські джерела всіляко намагаються перебільшити значення та масштаби цієї атаки. Зараз командування РФ хоче посилити наступ в цьому районі і розширити плацдарм навколо Очеретиного.

Як підкріплення до селища вже перекинуто 47-у окрему механізовану бригаду ЗСУ. Повідомляється про важкі бої.

Успіх ворога

В свою чергу аналітики проєкту DeepState зазначають, що росіяни зайшли в Очеретине, але під їхнім контролем знаходиться лише південна частина населеного пункту. Вони також розкрили причину вдалого прориву армії РФ.

«Підловили Сили оборони під час зміни підрозділів. Противник, на жаль, зумів скористатися становищем і всі ті виродки, які концентрувалися останні дні на околицях, розбрелися і ховаються вже в південній частині селища та у багатоповерховій забудові. Вчора відбувалися доволі дивні події в самому селищі і як результат сьогодні ворог почав мати вже серйозний тактичний успіх», – підкреслили у DeepState.

Зазначимо, що офіційно ця інформація не підтверджена. Окрім цього DeepState додає, що штурм Очеретиного продовжується і публікує фото втрат окупантів.

Дефіцит боєприпасів

Український блогер, військовий кореспондент Богдан Мірошников також підтверджує просування росіян в Очеретиному. За його словами, ворог наблизився впритул до однойменної залізничної станції.

Основна причина втрати частини населеного пункту, за словами Мірошникова, це дефіцит БК та тактичні помилки.

«За кілька тижнів по першому пункту ситуація зміниться на краще, а поки маємо те, що маємо», – додав військкор.

Важлива висота

Після втрати Авдіївки ситуація на цій ділянці фронту не дуже вигідна для оборони, пояснює військовий ТрО, аеророзвідник Олександр Солонько.

«Агломерація фактично закінчилась і оборона перейшла просто в поля та невеликі населені пункти, де дуже складно знайти якісь вигідні позиції», – розповів військовий в інтерв’ю Radio NV.

За його словами, саме Очеретине зараз є найвигіднішою позицією, бо цей населений пункт є доволі великим як для цього району. Також ключовим є те, що селище – це висота, яка переважає навіть Покровськ подекуди на 40-50 метрів.

«Обом сторонам потрібно його контролювати, аби мати можливість краще тримати під вогнем і під вогневим контролем навколишню територію», – пояснив Солонько.

Також, за його словами, Очеретине розташоване вздовж залізниці і ще однієї дороги, яка веде на Мирноград.

«Це місто, яке знаходиться поряд із Покровськом, як одна агломерація. Покровськ теж є дуже принциповим вузловим пунктом у регіоні, на який росіяни наступають і намагаються покращити свої позиції якраз для подальшого просування в бік Покровська», – додав військовий.
 

Джерело