«Росатом» отримує сотні мільйонів доларів через свою дочірню компанію в Нідерландах — ЗМІ

Російський «Росатом» використовує дочірню компанію в Нідерландах Uranium One Cooperative для отримання сотень мільйонів доларів прибутків, і поки що Європа не готова запроваджувати санкції проти ядерного сектору РФ.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в недільній публікації місцевого медіаресурсу NOS, який посилається на нещодавно опублікований річний звіт дочірньої компанії.

Зазначається, що Росія отримує вигоду від залежності Європи навіть під час війни з Україною. Через цю залежність західні уряди поки що не наважуються накласти санкції на державну компанію «Росатом», яка керує захопленою Запорізькою АЕС.

Через свою нідерландську дочірню фірму «Росатом»бере активну участь у видобутку ядерної сировини в Казахстані й Танзанії.

З цих країн виторг надходить до Нідерландів, а потім переправляється до Росії. У 2022 році Uranium One Cooperative отримала 240,6 млн доларів прибутку. Десятки мільйонів з них були перераховані материнській компанії у РФ.

Торгівля ураном та інші види діяльності також щороку приносять російській державній скарбниці чималу суму грошей. Згідно з річним звітом, «Росатом» у 2022 році сплатив понад 291 млрд рублів (3,1 млрд євро) податків.

Попри цей грошовий потік до РФ, «Росатом» залишається захищеним від санкцій з боку Європи, оскільки ядерний сектор на Заході не може обійтися без компанії, яка охоплює 35% ринку збагаченого урану у світі. Крім того, від російських поставок ядерного палива залежать старі радянські АЕС (типу ВВЕР) у Чехії, Словаччині, Болгарії, Угорщині та Фінляндії.

Європейський імпорт ядерного палива з Росії минулого року подвоївся. Зокрема, Словаччина й Чехія значно наростили закупівлю, імовірно, в очікуванні майбутніх санкцій.

Тим часом з Вашингтона від обох партій дедалі гучніше лунають заклики до запровадження санкцій проти ядерного сектору РФ. Самі Штати заборонять імпорт російського урану з 2028 року.

Як передавав Укрінформ, "Росатом", який має іноземні замовлення на 140 млрд доларів, залишається однією із фінансових опор путінського режиму.

Джерело