Росія скинула авіабомби на Кам’янську Січ — Події

Росія скинула авіабомби на Кам’янську Січ - Події

Фото: mcip.gov.ua

У четвер, 1 лютого, війська РФ скинули авіабомбу на об’єкт національного значення Кам’янську Січ, що знаходиться на Херсонщині в межах Національного заповідника «Хортиця». Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Кам’янська січ включає Могилу кошового отамана Костя Гордієнко та кладовище запорізьких козаків першої половини XVIII століття. Відео авіаудару з’явилося в російських телеграм-каналах, де видно, як під час обстрілу об’єкт зазнав трьох потужних вибухів.

Перший вибух стався на території колишньої Кам’янської Січі, де розташовані недосліджені виробничі об’єкти залізотопного та гончарного комплексу першої половини XVIII століття.

Другий спостерігався на території сучасного туристичного об’єкта, де розташований лапідарій з кам’яних пам’яток поруч із хрестом та могилою кошового отамана Костя Гордієнка та в’їзними ворітами Січі.

За даними відомства, співробітники Національного заповідника «Хортиця» вже розпочали документування наслідків атаки.

— На рахунку країни-агресорки вже понад 120 пошкоджених чи зруйнованих пам’яток національного значення. Сьогодні росія завдала чергового удару по нашій спадщині — поцілила у Кам’янську Січ. Це вкотре доводить, що російська федерація цілеспрямовано нищить нашу матеріальну культуру, аби стерти українців як націю. Однак їй це не вдасться: росія не зможе оминути покарання за свої злочини і відповідатиме за них у міжнародних судах, — зазначив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Кам’янська Січ була одним з адміністративних та військових центрів Війська Запорозького Низового за часів протекції Кримського ханства у першій третині XVIII століття.

В ніч на 2 лютого РФ завдала масованого удару БПЛА по Кривому Рогу. В результаті удару пошкоджена підстанція «Укренерго», місто знеструмлено.  В ніч на 1 лютого РФ атакувала Україну 4 БПЛА, сили ППО збили 2. Були зафіксовані влучання в Харкові та області. Постраждали 4 людини.  
Джерело