Російські активи мають бути конфісковані — Президент

Усі російські активи та активи повʼязаних з РФ осіб мають працювати для захисту від російської ж агресії, більше того — потрібен новий санкційний пакет Євросоюзу проти Росії.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час вечірнього відеозвернення, передає Укрінформ.

Відео: Офіс Президента, Телеграм

"І окремо хочу відзначити результати комунікації з партнерами щодо російських активів: за цей місяць ми наблизилися до рішення, якого потребуємо, яке буде справедливим. Усі російські активи — активи самої держави-терориста та повʼязаних з нею осіб, — які є в різних юрисдикціях та заморожені, мають працювати для захисту від російської ж агресії. Вони мають бути конфісковані. І ми робимо все, щоб це рішення було змістовно підготовлене найближчим часом", — підкреслив Зеленський.

Він подякував усім, хто допомагає Україні просувати цей механізм відновлення справедливості.

"І звичайно, санкції. Потрібен новий санкційний пакет Євросоюзу, і ми готуємо його. А також готуємо нові кроки, щоб обмежити російську здатність обходити санкції. Кожен прояв тиску на Росію — це наближення миру. Кожен прояв допомоги Україні — це захист життя. Я вдячний усім, хто з Україною! Дякую всім, хто бʼється, працює заради нашої держави, нашої незалежності, наших людей", — підкреслив Президент.

Як повідомлялося, Україна отримала гарантії від Сполучених Штатів щодо довгострокової підтримки, зокрема передачі конфіскованих російських активів для відбудови.

Джерело