Російському пропагандисту Гаспаряну заочно присудили 10 років в’язниці

Російському пропагандисту Гаспаряну заочно присудили 10 років в’язниці

Фото: wikimedia.org Російський пропагандист Армен Гаспарян

Ідеї книги Гаспаряна використовувало найвище політичне та військове керівництво РФ для виправдовування збройної агресії проти України.

Сьогодні, 14 листопада, Шевченківський районний суд Києва визнав російського пропагандиста Армена Гаспаряна винним у  публічних закликах до геноциду українського народу і призначив йому покарання у вигляді  десяти років позбавлення волі.  Про це повідомив прокурор Офісу генпрокурора Олександр Сафарян, який представляв державне обвинувачення у цій справі, пише Укрінформ.

Суд довів, що у своїй книзі «Денацификация Украины. Страна невыученных уроков» Гаспарян просував твердження про неспроможність Української держави до подальшого існування, неповноцінність та другосортність української нації, закликав владу РФ провести так звану «денацифікацію» України, зокрема шляхом проведення воєнних дій на її території й забезпечення повного зовнішнього контролю.

Гаспарян вказав на необхідність початку «денацифікації» з кордонів так званих «ДНР» та «ЛНР» по всій території України. Серед його ідей — фільтраційні й концентраційні табори для українців,  а також повне знищення українців як нації.

Повідомляється, що ідеї книги Гаспаряна використовувало найвище політичне та військове керівництво РФ для виправдовування збройної агресії проти України, а Управління справами президента РФ закупило її для вивчення і використання посадовими особами.

Нагадаємо, російський  журналіст і публіцист Армен Гаспарян отримав першу в Україні підозру у публічних закликах до геноциду українського народу. Підозру йобу було оголошено заочно в квітні 2022 року. 

Чичеріній загрожує довічне ув’язнення

Канада запровадила санкції проти російських пропагандистів

Джерело