Розмитнення «євроблях»: за 11 днів закінчується пільговий період

Перед кордонами на в'їзд до України зі сторони Польщі черги з легкових авто досягають 15 кілометрів.

22 лютого в Україні закінчиться час дії так званого пільгового розмитнення автомобілів на європейських номерах, згідно з якою передбачена 50-відсоткова знижка при сплаті акцизного збору. Після чого всім автомобілістам доведеться платити цей податок за повною ставкою. А ще через три місяці водіїв нерозмитнених "євроблях" чекають драконівські штрафи. Втім, судячи по всьому, це не сильно стимулює користувачів такого транспорту, інформує Ukr.Media.

До 22 лютого залишилося трохи більше тижня і справа в тому, що практично всі місця, де формуються черги на митне оформлення автомобілів, переповнені. Перед кордонами на в'їзд до України зі сторони Польщі черги з легкових авто, які їх власники бажають розмитнити, досягають 15 кілометрів. Час очікування — кілька діб.

Деякі компанії, які займаються комплексним митним оформленням автотранспорту, повідомили що до 25 лютого не будуть приймати нові заявки на підготовку документів для митниць. Митні брокери, що працюють самостійно, теж не обіцяють "вписатися" в чергу до закінчення пільгового періоду на сплату акцизу.

Митниці і сервісні центри працюють на межі своїх пропускних можливостей. Кілька постів митного оформлення переведені на цілодобовий режим роботи, а в окремих СЦ, де спостерігається найбільший наплив авто, будуть працювати у звичайні вихідні.

Кількість розмитнених автомобілів за добу зараз становить майже 4 тисячі. А в перші тижні роботи нових правил розмитнювались одиниці — протягом першого тижня митне оформлення було проведено лише для 222 "євроблях".

Що робити далі? — запитають багато власників "євроблях" і ті, хто хотів би пригнати авто з-за кордону в режимі прямого імпорту.

Варіант перший — дочекатися 23 лютого, та коли (або якщо) черги на розмитнення зменшаться, їхати і оформляти авто з повним акцизом. Розмір податків при цьому збільшиться (за умови середнього розміру вартості розмитнення в 2600 доларів) мінімум на 500 "умовних".

Другий варіант — законопроект №9522, який може продовжити пільговий період зниженого акцизу на 3 місяці. Однак на 3 місяці цього вже не вдасться зробити, оскільки найближчий пленарний тиждень у Верховній Раді розпочнеться 28 лютого, тобто потенційно є шанси на 2 з гаком місяці. І це за умови, що народні депутати підтримають цей законопроект, — а він поки що перебуває на розгляді у профільних комітетах ВР.

Джерело