Розповідаємо, як допомогти фарам залишатися чистими якомога довше

Саме час захистити фари від снігу, бруду та криги.

Настала зима, а значить потрібно приготуватися до того, що фари автомобіля будуть постійно брудними. Ми розповімо, як допомогти їм залишатися чистими якомога довше, інформує Ukr.Media.

Небезпека поганого освітлення дороги очевидна будь-якому водієві і не потребує пояснень. Однак взимку, особливо під час руху в снігопад або на великій швидкості, на фари налипає сніг, який перетворюється на лід і суттєво погіршує оглядовість. У багатьох містах ситуація ускладнюється рясним застосуванням дорожніх реагентів, які перетворюють сніг на липку і в'язку субстанцію, з якою омивач фар впоратися просто не в силах.

Позбутися від налипання снігового бруду і утворення криги, звісно, можна грубим "механічним" способом, однак стукати по фарі і намагатися зруйнувати крижану кірку за допомогою щітки або скребка точно не варто — тим самим ви можете подряпати поверхню скла. До зимової експлуатації краще підготуватися заздалегідь — наприклад, нанести на чисту фару трохи спрею WD-40 або силіконового мастила, а потім відполірувати скло м'якою тканиною.

Це захистить поверхню фари від налипання снігу. Існують, звісно, і готові склади, які зазвичай називають "антидощ": як правило, вони являють собою суміш силіконів і полімерів, розведених органічним розчинником. Після нанесення такого складу на скло розчинник випаровується, а силікони утворюють водовідштовхувальну плівку, яка перешкоджає і налипанню на фару бруду.

Тільки не забудьте після нанесення "антидощу" на фари почекати кілька хвилин, поки випарується розчинник, а потім відполірувати поверхню скла м'якою сухою тканиною до отримання рівномірно гладкої і сухої поверхні. Щоб заощадити, дехто майструє водовідштовхувальний склад самостійно: кажуть, що для цього потрібно змішати 100 грамів кондиціонера для білизни з п'ятьма літрами омивної рідини.

Джерело