«Ручник» чи передача: вчимося правильно паркувати автомобіль на схилі

Поради водіям.

Не так просто надійно зафіксувати машину, завадивши їй самовільно покотитися. Ось найпростіше пояснення, як застосовувати і комбінувати ручне гальмо і передачі, інформує Ukr.Media.

Залежно від умов, можна використовувати або один з них, або скомбінувати.

Ручник: парковка з включеним двигуном

Ручне гальмо використовує колодки гальм на задній осі. Він дозволяє припаркувати машину, не вимикаючи двигун. На коробці-механіці з його допомогою зручно рушати з місця вгору по крутому схилу.

Але у ручника є два недоліки. По-перше, натяг троса іноді слабшає і він вже не так надійно утримує автомобіль від руху. Здавалося б, надійно зафіксований, він раптом починає повзти вниз по схилу.

По-друге, взимку мокрі колодки можуть примерзнути до диска або барабану. Тому в морози на ручник машину можна ставити не більше ніж на пару хвилин, щоб гальма не встигли охолонути.

Передача: довгострокова парковка

Поставивши машину на передачу, ви з'єднуєте колеса з двигуном. Тертя в ньому настільки сильне, що це повністю блокує рух. Зазвичай для паркування використовують першу або задню передачу, оскільки вони створюють найсильніший опір колесам.

Якщо після паркування ви вимкнете двигун і відійдете від машини, то рекомендується використовувати саме передачу.

Парковка на крутому схилі

У рідкісних випадках буває, що опір двигуна виявляється недостатнім і машина все ж починає котитися. Це буває, якщо автомобіль дуже важкий або схил крутий.

Є другий прийом. Скажімо, ви припаркувались біля бордюру. Тоді поверніть передні колеса так, щоб машина, ледь почавши рух, тут же вперлася в нього колесами. Якщо бордюру немає, але на дорозі є вибоїни, можна одним з коліс заїхати в ямку.

А якщо немає ні того, ні іншого, для підстраховки можна — не смійтеся — підкласти під колеса «черевики». Підійдуть цегла, кругляки, бруски дерева. Хто знає, які пригоди вас чекають в житті, тому пам'ятати про таку можливість корисно.

Джерело