САП вимагає відсторонити від посади мера міста Суми — Події

САП вимагає відсторонити від посади мера міста Суми - Події

Фото: facebook.com/LisenkoOleksandr

9 жовтня прокурор САП подав до Вищого антикорупційного суду клопотання про відсторонення від займаної посади мера міста Суми Олександра Лисенка. Його спільно з директором департаменту інфраструктури Сумської області Олександром Журбою викрили на отриманні хабаря, але суд згодом відпустив під заставу. Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Про розгляд клопотання повідомлять додатково.

2 жовтня НАБУ та СБУ затримали Лисенка і Журбу під час отримання хабаря у 1,4 млн грн. За даними правоохоронців, вони вимагали від місцевої компанії з вивезення сміття хабар у 2 млн 130 тис. грн. У разі відмови чиновники погрожували створенням перешкод для ведення бізнесу в місті.

Пізніше їм повідомили про підозру в отриманні неправомірної вигоди. Дії мера Сум та директора департаменту кваліфікували за ч. 4 ст. 368 КК України.

4 жовтня Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Лисенку. За словами заступника керівника САП Андрій Синюка, прокурори клопотали про його арешт з можливістю внесення 10 млн грн застави, проте його арештували на два місяці з можливістю внесення застави у 3 млн грн. 6 жовтня Лисенка відпустили під заставу.

Джерело