СБУ повідомила про підозру депутату Держдуми РФ, який «командував» артобстрілом позицій ЗСУ на камеру — Події

СБУ повідомила про підозру депутату Держдуми РФ, який "командував" артобстрілом позицій ЗСУ на камеру - Події

Фото: т.ме/СБУкр

Служба безпеки України повідомила про підозру депутата Держдуми РФ Віктора Водолацького, який наказував стріляти по українських позиціях у Луганській області. Про це пише пресслужба СБУ.

— Депутат входить до складу прокремлівської фракції «Єдиної Росії» і з початку повномасштабної війни публічно підтримав загарбників. Після 24 лютого 2022 року він незаконно перетнув держкордон та «проінспектував» діяльність окупаційних органів у Луганську, Попасній, Щасті та Станиці Луганській. Під час поїзки Водолацький організовував роздачу місцевим колоборантам партквитків «єдиноросів» і закликав «депутатів ЛНР» уніфікувати законодавство за російським  зразком, – розповіли силовики.

Він також відвідав місця базування росіян на східному фронті. Там він знявся у пропагандистському відео, в якому віддає команду заряджати гармату та стріляти по позиціях Сил оборони.

Крім цього, депутат регулярно організовує «добровільні» збори матеріально-технічної допомоги на потреби окупаційних угруповань Південного військового округу ЗС РФ. Крім того, Водолацького призначили куратором так званих «гуманітарних центрів «Єдиної Росії» у захоплених районах Луганської області. Головне призначення цих ворожих осередків — поширення кремлівського режиму під виглядом роздачі місцевим жителям «гумдопомоги».

На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили Водолацького про підозру за двома статтями Кримінального кодексу — «Вчинення умисних дій з метою зміни кордонів України», а також «Визнання правомірної збройної агресії РФ проти України та тимчасової окупації її території».

Джерело