СБУ викрила медсестру тероборони ЗСУ, яка «зливала» позиції біля Бахмута

СБУ викрила медсестру тероборони ЗСУ, яка "зливала" позиції біля Бахмута

Фото: Пресс-центр СБУ Російський куратор «обіцяв» своїм поплічницям «керівні посади»

Служба безпеки викрила агентурну групу військової розвідки РФ — до неї входили дві мешканки Краматорська.

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) викрила агентурну групу ГРУ РФ внаслідок спецоперації на Донеччині. Про це повідомляє прес-центр СБУ у четвер, 16 березня.

«До складу ворожої агентури входили дві мешканки Краматорська. Одна з них — медсестра бойового підрозділу Тероборони ЗСУ. За вказівкою агресора вони збирали розвіддані про місця базування та переміщення Сил оборони на Бахмутському напрямку», — йдеться у повідомленні.

Служба зазначає, що інформація була потрібна окупантам для планування бойових операцій під Бахмутом. Зловмисниці також фіксували результати ворожих обстрілів по українській інфраструктурі для корекції повторних ворожих ударів.

«Контррозвідники СБУ затримали обох російських агенток під час виконання ними розвідувального завдання. За даними слідства, вони перебували на дистанційному зв’язку з кадровим співробітником російської військової розвідки. Встановлено, що вербування агенток він здійснював через представника розвідувального підрозділу 1-го армійського корпусу РФ, до складу якого входить син однієї з фігуранток», — зазначає прес-центр.

Росіянин «гарантував» своїм спільницям за зраду «керівні посади» у місцевій окупаційній адміністрації.

Під час обшуків за адресами проживання зловмисниць виявлено мобільні телефони та ноутбук, які вони використовували для комунікації з російським куратором.

СБУ повідомили одній із затриманих про підозру за статтею Державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України), другій — за статтею Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України (ч. 2 ст. 114 -2 КК України).

Підозрювані нині перебувають під вартою.

Нагадаємо, СБУ затримала помічника РФ, який намагався втекти до Придністров’я.

Крім того, на Дніпропетровщині викрили інформатора спецслужб РФ, який збирав розвіддані.

Джерело