СБУ взялась за Фаріон і відкрила справу

СБУ взялась за Фаріон і відкрила справу

Фото: СБУ Ірина Фаріон «наговорила» на чотири статті Кримінального кодексу, вважають в СБУ

Кримінальне провадження стосовно Ірини Фаріон відкрито за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

Стосовно колишньої народної депутатки Ірини Фаріон розпочато кримінальне провадження. Про це повідомила СБУ у середу, 15 листопада.

У спецслужбі нагадали, що недавно в одному зі своїх інтерв’ю Фаріон заявила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом.

Пізніше Ірина Фаріон опублікувала у соцмережі допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані його персональні дані. Після цього його стали переслідувати спецслужби Росії і примусили вибачитися.

СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. А кримінальне провадження стосовно неї відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками (ст.161);
  • образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю (ст.435-1);
  • порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер (ст. 163);
  • порушення недоторканості приватного життя (ст.182).

Нагадаємо, 14 листопада студенти Львівської політехніки мітингували під головним корпусу університету, вимагаючи звільнення Ірини Фаріон на тлі серії скандалів, пов’язаних з нею.

У той же час у Львівській політехніці поки не бачать підстав звільняти Фаріон. Вона залишиться на посаді викладача кафедри української мови принаймні до 23 листопада.

Джерело