Серцевий напад через маленьку зарплату: вчені дослідили як дохід впливає на здоровʼя

Серцевий напад через маленьку зарплату: вчені дослідили як дохід впливає на здоровʼя

Пацієнти з нижчим доходом із меншою ймовірністю отримували термінові та необхідні методи лікування, ніж більш забезпечені люди фото з відкритих джерел

Науковці довели, що рівень прибутку має значення при серцево-судинних хворабах

Науковці зі США з’ясували, що рівень доходу впливає на те, чи помре людина від серцевого нападу. І це, як виявилось, не залежить від країни проживання. Про це свідчать результати дослідження.

Будь ласка, читайте текст після реклами

Американську систему охорони здоров’я багато критикують за те, що доступ до неї залежить від доходів людини: якщо вони недостатні, то і на медичну допомогу розраховувати, як правило, не можна. У США не гарантують загальний доступ населення до послуг охорони здоров’я. Більшість американців отримують ці послуги на основі різних програм медичного страхування.

Вчені з Гарвардської медичної школи та Техаського університету (США) вирішили дізнатися, як прибуток впливає на ризик померти від серцевого нападу. Щоб унеможливити фактор специфічної системи охорони здоров’я США, фахівці провели дослідження серцево-судинних захворювань із даними учасників із шести країн.

Будь ласка, читайте текст після реклами

У дослідженні брали участь мешканці шести країн – Сполучених Штатів Америки, Канади, Великобританії, Нідерландів, Тайваню та Ізраїлю. Усього понад 289 тис. пацієнтів віком від 66 років і старших було госпіталізовано з інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (клінічний варіант ішемічної хвороби серця, при якому в результаті гострої ішемії в міокарді з’являється зона некрозу), ще понад 843 тис. осіб потрапили до лікарень. Період дослідження охоплював 2013 – 2018 роки.

З’ясувалося, що смертність протягом 30 днів після госпіталізації була на 1 – 3% нижчою у пацієнтів з високим доходом, незалежно від країни проживання (але особливо вираженою ця кореляція виявилася в Канаді). Відмінності у смертності протягом року були ще більш значними (найменшою кореляція була в Ізраїлі).

Загалом пацієнти з нижчим доходом із меншою ймовірністю отримували термінові та необхідні методи лікування, ніж більш забезпечені люди. Останні, до того ж менше перебували в лікарні, а ризик опинитися в ній повторно у них також був нижчим.

Раніше повідомлялося, що вчені знайшли простий та приємний спосіб продовжити тривалість життя (дослідження).

Будь ласка, читайте текст після реклами

Крім того, дослідники знайшли простий і смачний спосіб зменшити ризик діабету.

Читайте також: Вчені дослідили вплив алкоголю на мозок: нові результати вражають
Джерело